Poznajcie nowe krasnale

Może to magia Wrocławia, a może The World Games? Sprzyjająca (?) pogoda czy uprzejmi mieszkańcy? Cokolwiek by to nie było,  jedno jest pewne. Do stolicy Dolnego Śląska sprowadziło się w ostatnim czasie kilka skrzacich osobistości. I to nie tylko drogą naziemną! Znacie je wszystkie?

 

Pomocna i Potrzebek

Krasnale, choć uwielbiają czasami psocić, są przede wszystkim bardzo pomocne i uwielbiają troszczyć się o innych. Taka jest również Pomocna, która mieszka na ulicy Strzegomskiej. Codziennie, z uśmiechem na ustach, pomaga krasnalowi-seniorowi Potrzebkowi.

Odwiedź profil Pomocnej i Potrzebka.

 

 

Spadochroniarz

Czyżby nowy ulubieniec? O nim naprawdę można powiedzieć: “Spadł nam z nieba!”. Mieszkańcy i skrzaci bracia oraz siostry z prawdziwym uznaniem przyjęli naszego poszukiwacza mocnych wrażeń. On kocha adrenalinę. Warto czasami zerknąć w  niebo i sprawdzić, czy czasem gdzieś nie szybuje. Pewne jest jedno – zawsze wyląduje na ulicy Komandorskiej.

Odwiedź profil Spadochroniarza.

 

Klecinek

Klecinek codziennie wita uczniów Szkoły Podstawowej nr 42 przy ulicy Wałbrzyskiej. Nie tylko uśmiechem i dobrym słowem, ale też… dzwonkiem. Na jego zmianie nikt nigdy nie spóźni się na lekcje! Co jeszcze musicie o nim wiedzieć? Świat przemierza na dwa razy większym od siebie bicyklu.

Odwiedź profil Klecinka.

 

 

Ursus

Krasnal w lewej dłoni dzierży pióro, a w prawej trzyma Herb Serviam. Tak. To kolejny skrzat, który zamieszkał w szkole. A dokładniej przed Liceum Urszulanek przy ulicy Nankiera. Albo nasze krasnale są takie pilne, albo po prostu wiedzą, że wywołują uśmiechy na twarzach uczniów.

Odwiedź profil Ursusa.

 

 

Buchalterek

Ten z kolei edukację ma już dawno za sobą. Buchalterek jest księgowym. Ale wbrew powszechnej opinii nie jest uznawany za nudziarza. Co to to nie! A już na pewno nie w trakcie okresu rozliczania podatków (Tak! Skrzaty też muszą). Wtedy jest najlepszym przyjacielem wszystkich skrzatów.

Odwiedź profil Buchalterka.