Pożegnaj kultowe ikarusy!

Ten weekend będzie ostatnim, gdy po 33 latach służby ikarus wyjedzie na ulice jako pojazd wrocławskiego MPK. Miłośnicy komunikacji miejskiej i wszyscy chętni mogą wybrać się na ostatnią sentymentalną przejażdżkę tym wozem. Uruchomiona zostanie specjalna linia I oraz darmowe kursy.

MPK Wrocław razem z Klubem Sympatyków Transportu Miejskiego organizuje specjalną linię ”I”, która będzie kursowała w niedzielę nietypową trasą od pl. Grunwaldzkiego przez pl. Jana Pawła II, pl. Bema z powrotem do pl. Grunwaldzkiego. Przejazd linią specjalną zajmie około 30 minut i jest darmowy. Imprezie towarzyszy konkurs ogłoszony przez MPK. Osoby, które wykonają ciekawe zdjęcie z ikarusem w tle i nadeślą je na adres rzecznik@mpk.wroc.pl otrzymają zestawy upominków od MPK.

MPK Wrocław żegna wrocławskie Ikarusy po 33 latach służby. Pierwsze wozy węgierskiego producenta pojawiły się we Wrocławiu w 1981 roku. Od tego czasu MPK Wrocław kupiło aż 325 takich autobusów. Ostatnie sztuki miały na liczniku ponad milion kilometrów.

Ostatnie ikarusy skasowano po pojawieniu się w MPK nowych pojazdów – niskopodłogowych i klimatyzowanych solarisów, które wyparły najbardziej wysłużone wozy. Ostatni z ikarusów trafi teraz w ręce miłośników – Klubu Sympatyków Transportu Miejskiego.

Na niedzielę zaplanowano trzy kursy linii „I” startujące z pl. Grunwaldzkiego o godz. 11.00, 11.45 i 12.30.