Pokoje Życzliwości, czyli pozytywne uczucia we Wrocławiu

Mają promować radość i optymizm, w szczególności wśród przebywających w szpitalu dzieci. Stowarzyszenie Pozytywne.com otworzyło właśnie świetlice, w których najmłodsi mogą się bawić, grać, korzystać z komputera czy wziąć udział w warsztatach.

Ideą Pokoi Życzliwości jest stworzenie dzieciom miejsca, w którym mogą zapomnieć o tym, że nie mogą spędzać czasu w domu. Pomysłodawcą akcji jest Stowarzyszenie Pozytywne.com, które odpowiada za realizację projektu. Pokoje dzielą się na cztery strefy – artystyczną, zabawową, edukacyjną oraz czytelnię.

Każda z tych stref posiada własne wyposażenie, potrzebne do nauki, czytania, zabawy czy rysowania. Wystrój pokoi jest całkowicie autorski. Na wyposażeniu jest między innymi dywan w szachownicę.

Pierwszy taki Pokój powstał we wrocławskim szpitalu im. Falkiewicza, przy współpracy z firmą Krajowy Rejestr Długów. Ma 28 metrów kwadratowych i umożliwia spędzenie dziecku w pokoju niemalże całego dnia. Inicjatywa ma jednak charakter ogólnopolski i kolejne Pokoje Życzliwości powstaną w innych miastach.

W planie jest wyposażenie 300 świetlic na oddziałach dziecięcych w szpitalach w całej Polsce. Inicjatywa związana jest również z obchodami Dnia Życzliwości, które obchodzone jest 21 listopada.