Pokaż dziecku wirtualną rzeczywistość przez specjalne okulary i pozwól mu pobawić się z robotem!

fot. MadLab Manchester Digital Laboratory/ (CC BY-SA 2.0)/ flickr.com

fot. MadLab Manchester Digital Laboratory/ (CC BY-SA 2.0)/ flickr.com

W najbliższą sobotę i niedzielę będzie okazja do poznania tajników szalonych eksperymentów z naukowcami! Nadchodzący Weekend Eksperymentów to warsztaty z klockami LEGO Mindstorms i WeDo, pokazy robotów, okulary wirtualnej rzeczywistości, zabawy z tęczową wodą i kolorowymi płomieniami.

22 i 23 sierpnia Centrum Handlowe Borek organizuje obóz młodych odkrywców. Dzieci będą mogły na własnej skórze przekonać się, że przyroda, chemia i fizyka to nie nudne zajęcia szkolne, a wielkie tajemnice do odkrycia!

W planach znalazły się zatem warsztaty naukowe, podczas których w ruch pójdą edukacyjne klocki LEGO Mindstorms i WeDo. Wszystkie dzieci wiedzą, że to właśnie na nich najlepiej uczyć się budowania, projektowania i programowania – to absolutna podstawa zajęć z robotyki. Niemałą frajdę powinny również sprawić konkurencyjne warsztaty, czyli szalone eksperymenty chemiczno-fizyczne.

Jak wiadomo, trudno jest utrzymać uwagę dzieci, dlatego organizatorzy zadbali o to, by od czasu do czasu coś wybuchło! Kolorowych gejzerów dostarczy pokaz „Kolory i chemiczne potwory”. Naukowcy stworzą tęczową wodę oraz widowisko z kolorowymi płomieniami! Elementem humorystycznym będzie wielkie starcie „Magia kontra Nauka”. Na scenie magik spotka się z przekonanym o swych zdolnościach naukowcem, który każdy trik potrafi wyjaśnić naukowo.

Spotkanie „Tajemniczy świat zmysłów” wyjaśni dzieciom po co ludzie potrzebują dwojga oczu. Dzieci samodzielnie nadadzą również dźwięk o bardzo dziwnej częstotliwości – niesłyszalnej przez dorosłych. Same będą mieć też mnóstwo zabawy z lokalizowania dźwięków przez „zajęcze uszy”. Odkryją też to, co jeszcze pozostało do odkrycia i w tym celu udadzą się w podróż na Biegun Północny – będą eksperymentować z suchym lodem, a to przecież dopiero końcówka lata!

W weekend pojawią się również okulary OCULUS, które potrafią przenieść nas do wirtualnej rzeczywiści. Każdy uczestnik będzie mógł przenieść się w wirtualny świat i zwiedzić kontynenty, popływać z delfinami, przejechać się na wielkiej kolejce górskiej.

Na koniec gratka dla małych majsterkowiczów. Miłośnicy robotów i programowania nie mogą ominąć pokazów prawdziwych robotów. Będzie robot-skorpion, roboty „światłoluby”, walki mini-sumo i wiele innych. Dawkę wiedzy z zakresu nowych technologii zapewni też warsztat z drukarką 3D. Dzieci dowiedzą się jak za jej pomocą można szybko stworzyć niesamowite modele i konstrukcje dosłownie w kilka minut!