Podążaj za krasnalem Geologiem i odwiedź Muzeum Geologiczne

Zwiedzanie niejedno ma imię. Tak, tak. Nowe miejsca możecie poznawać w tradycyjny sposób, wodząc palcem po mapie. Albo rozwiązując ciekawe zagadki, które poprowadzą Was do nie mniej ciekawych miejsc.  W tym ostatnim pomoże Wam nasz skrzat – odkrywca, czyli Geolog.

 

 

Był raz krasnal Geolog w świecie bywały,

Znany nieomal na Ziemi całej.

Gdzie to on nie był, trudno policzyć,

Szukał diamentów w głębokiej dziczy (…).

Tak zaczyna się rymowany przewodnik w questingu “Śladami krasnala Geologa” Uniwersytetu Wrocławskiego (całość znajdziecie TUTAJ). A czym jest questing? To rodzaj gry miejskiej, który łączy naukę z zabawą. Dzięki różnym, interaktywnym zagadkom w terenie poznajemy historię i legendy danego regionu czy konkretnego miejsca. Brzmi ciekawie, prawda? Bo tak dokładnie jest!

W tym przypadku questing postanowiono wykorzystać do promocji Muzeum Geologicznego i tym samym z jego trudnego położenia uczynić atut. Warto zarezerwować sobie około 40 minut i podjąć wyzwanie! Niezależnie od tego, czy planujecie wycieczkę do Wrocławia, czy już w nim mieszkacie. Wszak to idealny moment, żeby poznać swoje miasto na nowo.

Pamiętajcie! U celu wyprawy czeka na Was nie kto inny jak skrzat Geolog. Zawsze chętny do podzielenia się z Wami tajemnicami skał i minerałów.