Podaruj przedmiot na aukcję dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Już teraz na liście licytowanych przedmiotów znalazły się między innymi: bombki choinkowe ozdobione przez Kingę Preis i jej rodzinę, puchar zdobyty przez załogę Pawła Rańdy podczas imprezy Tumski Cup i niespodzianki  od piłkarzy Śląska Wrocław. –  Pomaganie innym, a szczególnie dzieciom daje nieopisaną satysfakcję – przekonuje Beata Hernik-Janiszewska z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. – Przekazanie przedmiotu na aukcję to prosta czynność, która nie wymaga od nas wielkiego wysiłku, a może przynieść wiele dobra. Pomagamy przecież dzieciom, które najbardziej tego potrzebują  –  dodaje. Aukcja wzbudza też zainteresowanie wśród przedstawicieli wrocławskiego biznesu. Zegarek marki Dolce Gabbana przekazała Patricia Popławska  –  Prezes Zarządu Clarena. Na liście aukcyjnej znajdzie się również kamień przywieziony z wyprawy na K2, który przekazał Dariusz Ostrowski – Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. –  Wiele przekazywanych przedmiotów ma dla naszych darczyńców wartość sentymentalną. Tym bardziej doceniamy ich gesty – zapewnia Beata Hernik-Janiszewska. Przykładem jest choćby figurka anioła wykonana z masy solnej. Jej autorką jest mama Kingi, byłej podopiecznej Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Aukcja wystartuje 21 listopada. Przedmioty będzie można licytować podczas koncertu z okazji Dnia Życzliwości oraz w serwisie Allegro. Internetowa część aukcji potrwa do 20 grudnia.

W sprawie przekazywania przedmiotów na aukcję prosimy o kontakt z Joanną Rańdą z Biura Promocji Miasta UM Wrocławia: Tel. 664 151 668 joanna.randa@um.wroc.pl

Informacje o Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci Fundacja „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci” powstała w 2007 roku z potrzeby niesienia pomocy małym pacjentom i ich rodzinom w najtrudniejszych chwilach. W tym samym roku została wpisana na listę organizacji pożytku publicznego.  Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci jest Hospicjum DOMOWYM, ponieważ właśnie dom jest miejscem naszego działania i naturalnym środowiskiem naszych podopiecznych. To bardzo ważne, by ostatnie dni życia dziecko mogło spędzać w otoczeniu kochającej rodziny, wśród swoich zabawek i w otoczeniu, które tak dobrze zna. Nasi lekarze i pielęgniarki jeżdżą do podopiecznych codziennie, dyżurując 24 godziny na dobę, po to aby dzieci wraz z rodzinami mogły czuć się bezpieczne. Obecnie otaczamy opieką ponad osiemdziesięcioro dzieci z całego Dolnego Śląska.

NFZ pokrywa jedynie niewielką część wydatków związanych z opieką hospicyjno-paliatywną, dlatego Fundacja utrzymuje się głównie dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach oraz ze środków przekazanych w ramach 1% odpisu od podatku dochodowego, który jest dla nas być albo nie być.   – Chcemy aby nasi pacjenci do końca mogli pozostać w domu, tak gdzie w sposób naturalny czują się „u siebie” otoczeni bliskimi osobami, wśród swoich zabawek” – tłumaczy Beata Hernik-Janiszewska.

Kontakt do Hospicjum: Beata Hernik-Janiszewska Doradcą zarządu ds. marketingu i PR tel.: 795 524 910