Plenerowy spektakl „Pocztówki z Karłowic”

źródło: youtube.com

źródło: youtube.com

W sobotę, 18 lipca, mieszkańcy Karłowic i wrocławianie, który pielęgnują w sobie zamiłowanie do historii miasta powinni pojawić się na plenerowym spektaklu „Pocztówki z Karłowic”.

Od godziny 14:00 spektakl będzie odbywać się w tunelu przy Placu Piłsudskiego oraz od 16:30 na dziedzińcu przy Browarze Stu Mostów, przy ul. Długosza 2-6.

Będzie to reportaż teatralny na trójkę aktorów, rekwizyty i orkiestrę. Spektakl powstał na podstawie wspomnień mieszkańców Karłowic, które sięgają do wydarzeń z okresu od 1945 roku aż do dziś.

Spektakl reżyseruje grupa artystów Teatru Nie-Takiego. To oni odpowiadają również za projekt „Teatralne podwórko na Karłowicach”, który realizowany jest przez Fundację w ramach Laboratorium Teatru Niezależnego ESK Wrocław 2016.

Poprzez spektakle, warsztaty i spotkania z uczestnikami z różnych grup wiekowych chcą animować integrować i umacniać lokalną społeczność, włączając mieszkańców peryferyjnego osiedla Wrocławia do uczestnictwa w życiu artystycznym oraz świadomego i zaangażowanego tworzenia kultury.

Projekt jest nastawiony również na stymulowanie rozwoju wrocławskich twórców teatru niezależnego, którzy będą realizować na podwórku swoje pomysły artystyczne i wchodzić w głęboką interakcję społeczną z odbiorcami.

Więcej informacji można znaleźć w wydarzeniu na facebooku. Zachęcamy również do obejrzenia zeszłorocznej edycji ciągu teatralnych spektakli.