Pierwszy Saksońsko-Dolnośląski Jarmark Bożonarodzeniowy z udziałem Mikołaja i atrakcjami dla dzieci

fot. Klearchos Kapoutsis/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

fot. Klearchos Kapoutsis/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

Od 17 do 20 grudnia na tarasach wrocławskiego zamku staną świąteczne stragany z Polski i Niemiec. Dzieci będą mogły spróbować regionalnych słodkości, wziąć udział w świątecznej paradzie, warsztatach plastycznych i w spotkaniu z Mikołajem.

Handlowe domki staną na świątecznie przyozdobionych tarasach zamkowych. Odwiedzający będą mogli spróbować regionalnych specjałów z Dolnego Śląska i Saksonii. Na Jarmarku pojawią się również rękodzielnicy ze swoimi świątecznymi dekoracjami, ubrankami dla dzieci, czy zabawkami dla dzieci.

Jarmark potrwa od czwartku (17 grudnia) do niedzieli (20 grudnia) w Centrum Kultury Zamek, przy placu Świętojańskim 1. Z okolic Drezna, z miejscowości Radebeul, przybędzie przedstawiciel słynnej (działającej od 1923 roku) wytwórni kremu czekoladowo-orzechowego Vadossi i Nudossi. Goście z Saksonii przywiozą również drewnianą makietę prezentującą panoramę saksońskich Rudaw (Erzgebirge), którą na co dzień można podziwiać w miasteczku Oederan. W pokazowym warsztacie dzieci będą mogły przyjrzeć się pracy rzeźbiarzy z saksońskich gór.

Na najmłodszych czekać będzie również świąteczna parada, bożonarodzeniowe warsztaty w Sali Zabaw Świątecznych, wspólne śpiewanie kolęd, głośne czytanie baśni, koncert chóru drezdeńskiego, spektakl teatralny oraz spotkanie z Mikołajem.

Na sobotę zaplanowany jest koncert kolęd w wykonaniu polskich i niemieckich śpiewaków oraz spektakl pt. „Pastorałki”. Natomiast w niedzielę odbędą się świąteczne warsztaty artystyczne, podczas których będzie można przygotować wyszukane ozdoby świąteczne i prezenty dla najbliższych.

 

Godziny otwarcia Jarmarku:
Czwartek 17 grudnia: godz. 17.00 – 20.00
Piątek 18 grudnia: godz. 14.00 – 20.00
Sobota 19 grudnia: 11.00 – 20.00
Niedziela 20 grudnia: 11.00 – 18.00