Ostatnie miejsca na warsztatach prowadzonych podczas Nocy Laboratoriów!

fot. UC Davis College of Engineering/ cc by 2.0/ flickr.com

fot. UC Davis College of Engineering/ cc by 2.0/ flickr.com

W ramach Nocy Laboratoriów wrocławskie firmy i organizacje zaproszą mieszkańców (a zwłaszcza dzieci) do zwiedzania przestrzeni, w których na co dzień toczą się prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami w obszarach technologii, chemii i biologii.

W sobotę, 10 października, swoje przestrzenie laboratoryjne specjalnie otworzą: Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Europejskie Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokii Networks, Wrocławski Park Technologiczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Międzynarodowe Laboratorium Silnych Pól Magnetycznych i Niskich Temperatur, a nawet Komenda Wojewódzka Policji.

Mali fani krasnali powinni być szczególnie zainteresowani obejrzeniem najmniejszego krasnoludka Wrocławia w skali nano, dzięki zdjęciom wykonanym przy użyciu mikroskopu elektronowego SEM, który znajduje się w Laboratorium Mikroskopii Elektronowej EIT+.

Co więcej, będzie można również zobaczyć jak lewitują nadprzewodniki, sprawdzić czy białe krwinki są rzeczywiście białe, jak w praktyce wygląda zapłodnienie in vitro, dotknąć łazika marsjańskiego albo przyjrzeć się z bliska, jak wygląda zabezpieczanie śladów w miejscu przestępstwa. Takimi atrakcjami nie pogardzą również dorośli.

Z myślą o dzieciach z pewnością powstał cykl atrakcji prowadzonych przez Fundację Pro Mathematica w laboratorium Centrum Edukacyjnego „Technoludek”. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc na warsztaty dla dzieci z Ozobotami – najmniejszymi robotami na świecie. Młodsze dzieci (8-10 l.) będą mogły doskonalić znajomość jednostek czasu, a nieco starsze (11-12 l.) – ćwiczyć geometrię szukając wyjścia z labiryntu. Zapisy trwają: noclaboratoriow@technologpark.pl.