Orienter: rodzinne biegi na orientację. Zapisz się i wybierz jedną z dostępnych tras

W najbliższy weekend startuje czwarta edycja rajdu na orientację Orienter. Do udziału w rajdzie zaproszone są rodziny, rowerzyści, zaprawieni w bojach piechurzy i ci, którzy dopiero zaczynają. Na wszystkich czekają trasy dzienne, nocne, krótsze i dłuższe. Każdy znajdzie wyzwanie dla siebie.

Nadchodzi ostatni weekend sezonu urlopowego. Nie warto spędzić go siedząc w domu, tym bardziej że będzie można przeżyć fantastyczną przygodę. To będzie też dobry czas na to, by pokazać dzieciom jak sprawnie poruszać się po terenie i czytać mapę.

Orienter wystartuje z Lubiąża, koło wołowa. Potrwa dwa dni – 28 i 29 sierpnia. To rajd drużynowy, a więc wystartować można całą rodziną lub ze znajomymi. Zgłoszenia przyjmowane są zarówno od grup (w zależności od rodzaju trasy składy drużyn wahają się od 2 do 6 uczestników) oraz pojedynczych osób – wówczas grupy zostaną utworzone już w bazie rajdu.

Uczestnicy Orientera będą mieć do wyboru osiem tras – pięć nocnych i trzy dzienne. Organizatorzy przygotowali trasy nawigacyjne, krótsze (20 km), klasyczne (40 km), rowerowe i rodzinne. Wybraną trasę należy pokonać w przypisanym jej limicie czasowym, a wszyscy, którzy tego dokonają, otrzymają Certyfikat Orientera.

Dodatkowo wśród wszystkich uczestników, którzy zdobyli przynajmniej jeden punkt kontrolny, rozlosowane zostaną cenne nagrody, ufundowane przez sponsorów rajdu. Organizatorzy gwarantują dobrą zespołową zabawę, liczne przygody, ciepły posiłek.

Zapisy na rajd ruszyły już 16 sierpnia. Wymagane jest wniesienie opłaty startowej.

Organizatorem rajdu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego wraz ze stowarzyszaniem Tropiciel.

Zapisy i szczegółowe informacje na stronie www.orienter.pl

orienter1