Opiekunowie w ZOO opowiedzą o swojej pracy

W każdy weekend i każde święto opiekunowie zwierząt we wrocławskim ZOO będą opowiadać o swojej pracy i  podopiecznych. Akcja „Opiekun Opowiada” startuje w sobotę, 13 kwietnia.

Zwiedzający wrocławskie ZOO będą mogli zadawać pytania, zarówno o sekrety pracy ze zwierzętami, jak i nawyki zwierzaków. Zaplanowanych zostało sześć spotkań w ciągu dnia. O godzinie 10:30 w pawilonie Terrarium, koło wybiegu krokodyli nilowych, będzie można dowiedzieć się kim jest U-bot, dlaczego krokodyle płaczą oraz innych ciekawostek o gadach i płazach.

Program Opiekun Opowiada:
11:30 – Nosorożce – Opiekunowie Taruna i Manasa przybliżą wszystkim historię naszych „pancernych gigantów”.
13:30 – Zwierzęta kopytne – Każdy kto interesuje się tą grupą, będzie mógł „zamęczyć” ich opiekuna pytaniami przy wybiegu kucy na Ranczu Koniowatych.
14:00 – Małpy człekokształtne – O naszych najbliższych krewnych, czyli szympansach na tarasie pawilonu małp człekokształtnych będą opowiadać osoby pracujące z tymi niesamowitymi zwierzętami.
14:30 – Madagaskar – Podczas spotkania odkryte zostaną tajemnice gatunków Czerwonej Wyspy. Kolekcja zwierząt z Madagaskaru jest we wrocławskim ZOO najbogatszą w Polsce.
14:30 – Małpiarnia – W otoczeniu istnej dżungli zwiedzający poznają gatunki małp z najdalszych zakątków świata.

Ponadto zwiedzający dowiedzą się czy hodowla i żywienie to duże wyzwanie oraz jak śmieszne mogą być codzienne sytuacje w jakich znajdują się pracownicy ogrodu.

„Opiekun Opowiada” będzie się odbywać zawsze, bez względu na pogodę. W razie niepogody spotkania, które powinny odbywać się na świeżym powietrzu, przeniesione zostaną do wnętrza pawilonów.

Szczegółów można szukać na stronie: www.zoo.wroclaw.pl lub na terenie ogrodu. W miejscu spotkania z opiekunem pojawią się tabliczki informacyjne z dokładnymi godzinami.