Ogród Botaniczny otwiera się na wiosnę

Ogrodnik i Kierownik, dwa krasnale zamieszkujące mury wrocławskiego Ogrodu Botanicznego, zapraszają na nowy sezon. Otwarcie już w najbliższy piątek.

Wrocławskie królestwo roślin rozpoczyna sezon wiosenny. W piątek, 12 kwietnia, bilety wstępu do ogrodu będą kosztować 5 złotych – dla wszystkich obowiązuje cena ulgowa. Od weekendu osoby dorosłe zapłacą 15 złotych za wstęp. Zwiedzać będzie można od godziny 8 do 18. W tych godzinach ogród będzie można odwiedzać do końca sezonu.

Póki co zwiedzającym zostaną udostępnione tereny otwarte. Jak czytamy na stronie ogrodu, szklarnie będą otwarte nieco później. Ponadto w godzinach od 10 do 16:30 organizowane są pokazy „Panorama Natury” – pokaz można zobaczyć raz na pół godziny.

Na co dzień bramy Ogrodu Botanicznego zamieszkują dwa małe skrzaty: Ogrodnik i Kierownik. Ogrodnik w pośpiechu stara się przemknąć alejkami i ukryć zawartość taczek. Ogrodnik pojawiał się we wrocławskim królestwie roślin od bardzo dawna. Jednak zwykle wybierał porę nocną. Może dlatego, że najprawdopodobniej wiezie w taczce właśnie Kierownika?