Odwiedź Prezentusia! Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy

Jeszcze przez dwa tygodnie można spacerować między budkami i korzystać z licznych atrakcji wrocławskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Rynek zamienił się w świąteczną krainę już po raz 10. i z tej okazji targ zachwyca większym niż dotąd rozmachem. Sprawdźcie, co przygotowano dla najmłodszych.

Jak co roku z myślą o dzieciach przygotowano “Bajkowy lasek”, który wyjątkowo efektownie prezentuje się po zmroku.  Można w nim wysłuchać kilku, klasycznych bajek. Jest “Śpiąca Królewna”, “Kopciuszek”, “Czerwony kapturek”, “Pani Zima” czy “Jaś i Małgosia”. Najmłodsi będą  zachwyceni, mogąc przejechać się polarnym ekspresem, wozem, pociągiem czy motocyklem.

W tym roku karuzela stanęła również obok choinki (nie możecie przejść obok niej obojętnie!). Trzeba przyznać, że “Rudolf i przyjaciele” cieszą się dużym powodzeniem również wśród starszych. Inną nowością jest świąteczny labirynt, który ustawiono na Placu Solnym. Kręte korytarze, 140 szyb i lustra zniekształcające wygląd. Podejmiecie wyzwanie?

W jarmarkowych budkach czeka na was, jak zawsze, mnóstwo jedzenia. O tym, co konkretnie można tam zjeść przeczytacie tutaj. Młodsi z pewnością będą zainteresowani kolorowymi pierniczkami czy gorącą czekoladą.

Nie da się nie zauważyć, że Wrocław kocha swoje krasnale. Na Jarmarku widać je naprawdę na każdym kroku. Magnesy, breloczki, maskotki, zawieszki z wizerunkiem skrzatów, ich zdjęcia na budkach czy “Domek Pod Krasnalem”, w którym napijemy się tego i owego. Przechadzając się między budkami, miejcie oczy dookoła głowy – krasnale są wśród Was i chętnie pozują do zdjęć.

Musimy również wspomnieć o wyjątkowym skrzacie, która pojawia się w stolicy Dolnego Śląska tylko raz do roku – Prezentusiu. Przypadek? Nie sądzimy. Uśmiechniętego skrzata z workiem pełnym prezentów szukajcie obok choinki. Miejska legenda głosi, że krasnal spełnia życzenia tych, którzy trzykrotnie dotkną jego czapeczki.

Aby się o tym przekonać musicie się trochę pośpieszyć. Jarmark zostanie w tym roku zamknięty 22 grudnia. Do tego czasu możecie korzystać z jego atrakcji między 10.00 a 21.00.