Odwiedź nowe krasnale, które zadomowiły się z dala od centrum miasta. Poznaj Anielskiego, Zgryzka i Trufelka

trufelek4Wraz z nowym osiedlem, które pojawiło się na Krzykach, we Wrocławiu rozgościły się nowe krasnale. Zapraszamy na krótką wycieczkę ich śladem, która pozwoli poznać osiedlowego stróża, sklepowego rezydenta i małego chwalipiętę.

Zgryzka znajdziecie przy ulicy Parafialnej 57, pod Centrum Ortho.pl. Krasnal jest maskotką Centrum Ortodontycznego, choć pracujący tam specjaliści czasem żałują, że pojawił się pod ich dachem. Skrzat miał przyciągać klientów, tymczasem zamiast zajmować się marketingiem, płata figle. Zapytany o to, czemu ciągle szczerzy zęby, odpowiada, że je suszy, bo suszenie zwalnia z obowiązku codziennego mycia. Oczywiście Zgryzkowi nie wolno wierzyć na słowo. Plecie bzdury na złość ortodontom i dentystom, bo to jeden z tych krasnali, co wolą żartować, niż pracować.

Nieopodal Zgryzka zamieszkał Anielski. Ten krasnal to oaza spokoju i dobry duch nowego osiedla Aura. Anielski pieszczotliwie nazywany jest osiedlowym stróżem, ale chyba nikt, kto go zna, nie powierzyłby mu żadnej ważnej funkcji. Ten krasnal jest zapominalski i ciągle chodzi z głową w chmurach. Jego ulubionym zajęciem jest organizacja jasełek, dlatego pracę nad spektaklem zaczyna już 1 stycznia, a kończy tuż przed Wigilią. Anielski mawia, że gdyby nie został krasnalem, to z pewnością zostałby aktorem. – Aktorem?! Ale chyba tylko jednej roli – za każdym razem odgryza mu się złośliwie Zgryzek.

Sąsiadem skonfliktowanych krasnali jest Trufelek – miłośnik serów, wizytówka sklepu Zielona Trufla, przy ulicy Zwycięskiej 14CC/A. Jak to przystało na krasnala, który kocha jedzenie i zna się na nim jest świetnym rozjemcą wszelkich sporów. Gdy tylko Anielski i Zgryzek zbyt mocno dokazują, pojawia się z miękkim Camembertem i kusi zapachem, przekonując zwaśnione strony o tym, że nie ma o co kruszyć kopii.

Tu znajdziesz trasę wyznaczoną na interaktywnej mapie.