Odkryj matematykę na nowo! Zmierz się z wystawą „Zagadki i Łamigłówki”

fot. Jimmie/ cc by 2.0/ flickr.com

fot. Jimmie/ cc by 2.0/ flickr.com

Do 11 października w Galerii Dominikańskiej można zmierzyć się się z prawdziwym torem przeszkód logicznych i matematycznych. „Zagadki i Łamigłówki” skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Wystawa „Zagadki i Łamigłówki” to interaktywna zabawa, w której wszystkie elementy ekspozycji dostępne są na wyciągnięcie ręki – można ich dotknąć oraz poćwiczyć zręczność i logiczne myślenie. Na odwiedzających przez ponad 2 tygodnie czekać będzie ponad 40 atrakcji, m.in.: zadania matematyczne i logiczne na multimedialnych tablicach, puzzle 2 i 3 D, sekretne kody do rozszyfrowania, tory i labirynty do pokonania, liczne gry i zabawy oraz wiele innych.

Galeria Dominikanska_Zagadki i Lamiglowki– Umożliwiamy organizację bezpłatnej lekcji tematycznej na terenie wystawy, która w ciekawy i niecodzienny sposób przybliży zagadnienia z zakresu matematyki, logiki czy fizyki i z pewnością stanie się ciekawym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci – mówi Andrzej Wąsowicz, dyrektor Galerii Dominikańskiej.

Przewodnikiem po świecie zagadek i łamigłówek będzie pracownik naukowy wydziału fizyki Politechniki Wrocławskiej, który zaznajomi zwiedzających z prezentowanymi zjawiskami naukowymi oraz wytłumaczy zasady działania poszczególnych eksponatów.

Wystawa „Zagadki i Łamigłówki” dostępna jest codziennie, od 25 września do
11 października, w godzinach funkcjonowania Galerii Dominikańskiej. Udział w niej jest bezpłatny. Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: www.galeria-dominikanska.pl.