„Od Cranacha do Picassa” – wystawa, która warto odwiedzić. I wygrać bilety do Aquaparku

Od 12 marca do 6 czerwca 2013 we wrocławskim Muzeum Narodowym gości niezwykła wystawa – „Od Cranacha do Picassa”.

Dzieła prezentowane na wystawie pochodzą ze słynnej kolekcji Santander z Madrytu. Są to m.in. prace wielkich rzeźbiarzy – Alberta Sáncheza i Eduarda Chillidy, rysunki i obrazy najważniejszych malarzy hiszpańskich i artystów współpracujących z hiszpańskim dworem – wśród nich znajdują się prace m.in. Cranacha Starszego, El Greco, Zurbarána, van Dycka, Rubensa, Tintoretta, Picassa i Miró. Zbiory te gościły w różnych miastach Hiszpanii i w kilku miastach Ameryki, ale po raz pierwszy prezentowane są w innym kraju europejskim.

Wystawa kolekcji Santander jest wyjątkową okazją dla polskiego widza, pozbawionego możliwości obcowania na co dzień z arcydziełami światowymi.

Bilety grupowe w cenie 5,00 zł od osoby są do nabycia w kasie Muzeum Narodowego (pl. Powstańców Warszawy 5), które jest czynne:
poniedziałek – nieczynne
ostatni wtorek miesiąca – 10.00–17.00 (w pozostałe wtorki nieczynne)
środa, czwartek, piątek, niedziela – 10.00–17.00
sobota – 10.00–18.00.

Konkurs
Dla klas, które zakupią bilety zbiorowe, przygotowaliśmy wraz z wrocławskim aquaparkiem dodatkową niespodziankę – 2-godzinny pobyt na basenach rekreacyjnych dla 3 klas.

Aby wziąć udział w losowaniu nagród, wystarczy poprosić w kasie muzem o fakturę, a później dostarczyć ją do Biura Promocji Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia (Przejście Żelaźnicze 1, 50-107 Wrocław) wraz z następującymi informacjami:
klasa (np. II b), nazwa (np. XII Liceum Ogólnokształcące) i adres szkoły, nazwisko i numer telefonu nauczyciela – opiekuna klasy.

Losowanie odbędzie się w poniedziałek 10 czerwca 2013 o godzinie 12.00 w Biurze Promocji Miasta. Wyniki losowania zostaną opublikowane niezwłocznie na stronie www.terazwroclaw.pl, dodatkowo opiekunowie zwycięskich klas zostaną poinformowani telefonicznie.

Konkurs dotyczy tylko wrocławskich szkół.