Obchód śladami krasnala Inspektora Pracy – IPka. Odwiedź nowe krasnale, które zadomowiły się przy wrocławskich firmach

Inspektor-Pracy-IPekJako, że w ostatnim czasie w mieście pojawiło się mnóstwo pracowitych krasnali, Inspektor Pracy – IPek wyruszył na obchód po firmach, które zatrudniły krasnale. Jeśli jesteście rządni przygód, zapraszamy do samodzielnego wyruszenia w trasę śladami IPka.

Od lat 80. XX wieku krasnal IPek wyrusza na inspekcję zawsze z tego samego miejsca – spod Ośrodka Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy, przy ulicy Mikołaja Kopernika 5. Wkłada krawat, koszulę, kamizelkę i okulary. Z Ośrodka zabiera plecak z dokumentami i notesik, w którym odnotuje wszystkie nieprawidłowości.

Pierwszym punktem na liście IPka jest Muzeum Poczty i Telekomunikacji, przy ul. Krasińskiego 1. Pracuje tam krasnal Listonosz. Jego staż pracy jest już długi, a więc Ipek martwi się, czy krasnal nie nosi zbyt ciężkiej torby, nie ma byt wielu przesyłek i czy mróz nie doskwiera mu zbyt mocno. Spróbujcie znaleźć Listonosza i sami sprawdźcie, czy IPek może być o niego spokojny.

Drugi na liście jest nowicjusz – Capgeminiusz Programista, który pracuje przy ul. Świdnicka 2-4. Skrzat od niedawna ogarnia i oswaja świat kodów (Java, C++, Oracle to dla niego pestka). Niestety IPek musiał dać mu reprymendę za postawę jaką przyjął, pracując przy komputerze. Poradził mu, by laptop postawił na biurku i ściągnął stopy z biurka – tak będzie lepiej dla jego krasnalokręgosłupa.

Ostatni na liście IPka widniał Profilek, który przyjął funkcję reprezentacyjną w firmie zajmującej się sprzedażą profili aluminiowych. Ipek bacznie przyjrzał się jego muskulaturze i uznał, że choć Profilek jest młody i bardzo silny, to nie powinien się przemęczać i od czasu do czasu zmieniać pozę w której prezentuje aluminiowe profile. Profilek pręży się przy ul. Piołunowej 20.

Mapę trasy można podejrzeć tutaj