Nowi mieszkańcy Wrocławia. Znacie ich wszystkich?

Wszyscy kochają krasnale! A tych z miesiąca na miesiąc przybywa. Sprawdźcie, kto dołączył do skrzaciej społeczności w ostatnich tygodniach.

Poliglotek

Krasnal przybył do miasta na zaproszenie rektora Politechniki Wrocławskiej – Cezarego Madryasa. Zamieszkał przed Studium Języków Obcych na Wybrzeżu Stanisława Wyspiańskiego, które obchodzi w tym roku 65-lecie swojej działalności. Skrzat, jak na poliglotę przystało, uwielbia rozmawiać w wielu językach i czytać o nich, dlatego nie rozstaje się ze swoimi podręcznikami.

Odwiedź profil Poliglotka.

 

Żołnierz Radiotechnik Radarek

Na sobie ma mundur polowy z naszywką imienną i może pochwalić się stopniem wojskowym kapitana. W prawej dłoni dzierży odległościomierz namierzający samolot F-16. Nie ma daleko, bo ten znajduje się w lewej dłoni krasnala. Zamieszkał we Wrocławiu z okazji 43. rocznicy sformowania Wrocławskiej Brygady Radiotechnicznej. Znajdziecie go na ulicy Granicznej, przed wejściem na teren jednostki wojskowej.

 

Odwiedź profil Radarka.

 

Niewypałek

Tego krasnala chyba nie trzeba nikomu przedstawiać… Zanim dotarł do stolicy Dolnego Śląska (a zrobił to biegająco), już stał się sławny za sprawą swojego imienia. O jego historii pisaliśmy więcej w naszej skrzaciej opowieści tutaj.

Możecie sami spróbować namówić go na zwierzenia. Tego osobliwego krasnala ubranego w piżamę i z latarką na głowie możecie spotkać koło Stadionu Olimpijskiego.

Odwiedź profil Niewypałka.

 

Popowicjusz

Kolejna znana osobistość. Spotkacie go w pobliżu ulicy Rysiej, na podwórku, nieopodal trzepaka. Dlaczego właśnie tam? Skrzat wyznacza geometryczny środek Wrocławia. Dumnie stoi na głazie, a w ręku trzyma kij z tabliczkami wskazującymi poszczególne dzielnice miasta. Jak się zgubicie, to wiecie, kogo zapytać o drogę.

Odwiedź profil Popowicjusza.

 

Nokiusz

W ostatnich dniach przywitaliśmy także Nokiusza – krasnala, który naprawia maszt telekomunikacyjny. Podobno lubi się zdrzemnąć, nawet w godzinach pracy… Możecie to sprawdzić, składając mu niezapowiedzianą wizytę na ulicy Lotniczej.

Odwiedź profil Nokiusza.