Noc Muzeów 2017 – atrakcje dla dzieci

Już za kilka dni Noc Muzeów 2017. To nie tylko frajda dla dorosłych, ale też doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu z dziećmi. Sprawdźcie, gdzie warto pójść ze swoimi pociechami.

 

Jak zachęcić dziecko do zdobywania wiedzy po tygodniu wypełnionym… nauką? W najlepszy możliwy sposób – połączyć ją z zabawą!

Noc Muzeów 2017: Dobranocka dla dzieci jest ku temu świetną okazją. Rozpocznie się 20 maja o 10 rano i potrwa do 23:59, tego samego dnia. Wstęp jest wolny. Kliknijcie w miejsce wydarzenia, aby poznać szczegółowy harmonogram.

Humanitarium. Ogrody doświadczeń zaprasza na zwiedzanie wystawy interaktywnej “Odnawialne Źródła Energii” oraz na chemiczne pokazy naukowe “Światła drogowe”. Jeszcze więcej wiedzy związanej z chemią? Polecamy warsztaty przygotowane przez Muzeum Mineralogiczne, na których będzie mowa cechach fizycznych minerałów. Miłośnicy historii powinni udać się do Centrum Historii Zajezdnia. Tam przeniosą się do 1945 roku i w ramach gry edukacyjnej poznają ciekawostki związane z tym, co działo się we Wrocławiu po wojnie. Zabawy edukacyjne to również propozycja Muzeum Narodowego. Najmłodsi sprawdzą, w których miejscach kiedyś straszyło, a ci odrobinę starsi wezmą udział w interaktywnym spacerze, podążając za dziełami mówiącymi o śmierci i przemijaniu.

Noc Muzeów to również świetna okazja, aby zachęcić dzieci do poznawania innych narodowości i religii. Muzeum Etnograficzne przeprowadzi warsztaty, których celem jest przybliżenie kultury Romów. Natomiast Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe przygotowało projekt Muzułmańscy Prekursorzy Wynalazków.

A może macie w domu małych artystów? Zabierzcie ich do Muzeum Pana Tadeusza, które organizuje warsztaty “Książka marzeń – papier z wyobraźni”, w trakcie których dzieci, malując w wodzie (!), stworzą własną okładkę książki. Warto również odwiedzić Muzeum Geologiczne, gdzie maluchy bez obaw będą mogły bawić się gliną, rekonstruując kopie skamieniałości zwierząt, które zamieszkiwały Ziemię bardzo, bardzo dawno temu. Wasze pociechy wolą malować? Zabierzcie je do Rewiru Twórczego “Swojczycka 118” lub do Akademii Sztuk Pięknych, w której odbędzie się Festiwal Malowania. Ciekawie zapowiada się także instalacja interaktywna PIKSELOZA w Muzeum Współczesnym. To obraz stworzony z wielu kolorowych elementów, które można dowolnie mieszać i przekładać.

Które dziecko nie lubi zabawek? Zajęcia w Centrum kultury Agora będą świetną okazją, aby stworzyć własnego pluszaka.

Dziecięca Wytwórnia Filmowa przygotowała nie lada gratkę dla miłośników bajek. W Galerii Entropia dzieci będą mogły uczestniczyć w przygotowywaniu filmu animowanego.

Pasjonatom lotnictwa naprzeciw wyszedł Oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Na dzieci czekają gry planszowe, kolorowanki, a także… loty szkoleniowe na symulatorze lotu F-16.

Więcej informacji znajduje się na stronie: http://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia