Napisz list od Świętego Mikołaja! Daj radość swoim dzieciom i pomóż Fundacji Dzieci Niczyje

fot. SuperJet International/ (CC BY-SA 2.0)/ flickr.com

fot. SuperJet International/ (CC BY-SA 2.0)/ flickr.com

Nic nie stoi na przeszkodzie, by listy wysłane do Laponii w końcu doczekały się odpowiedzi! Poprzez formularz zawarty na stronie fundacji można przygotować list od Świętego Mikołaja, wpłacić darowiznę na konto, a pracownicy Fundacji zajmą się wysłaniem listów na czas.

Przy pomocy strony internetowej: http://listodmikolaja.fdn.pl/ można przygotować wspaniały list od Świętego Mikołaja dla całkiem małych dzieci, dorosłych dzieci lub ukochanego rodzeństwa. Zlecenie napisania listu trwa kilka minut, a po wpłaceniu dowolnej kwoty darowizny nasi najbliżsi otrzymają list od Świętego Mikołaja, przesłany tradycyjną pocztą. Dochód z tej akcji w całości zostanie spożytkowany na przeciwdziałanie przemocy stosowanej wobec dzieci. 15 złotych pozwoli fundacji przeprowadzić 8 rozmów w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (nr: 116 111), a 32 złote pomogą rozpocząć diagnozę psychologiczną dziecka i zaplanować dalszą pomoc.

Jak napisać list? Wystarczy kilka kroków

  1. Na stronie http://listodmikolaja.fdn.pl/ można znaleźć cztery szablony graficzne, które sprawią, że poczujecie prawdziwą magię Świąt. Należy wybrać ten, który najbardziej przypadnie do gustu.
  2. Następnie należy wybrać jedną z sześciu wersji listu. Na stronie znajdują się: dwie wersje dla malucha (0-6 lat), dwie dla starszaka (powyżej 6 lat), jedna wersja do rodzeństwa oraz jedna do całkiem już „dużego dziecka”.
  3. Uzupełnienie informacji o odbiorcy (tj. imię, wiek, zainteresowania itp.). Fundacja zadba o resztę. Tuż przed Świętami Twoje dziecko otrzyma wyjątkowy list, w którym Święty Mikołaj napisze coś specjalnie dla niego.
  4. Mikołaj wysyła listy…
  5. na Mikołajki , 6 grudnia (jeśli napiszesz list do 24 listopada)
  6. na Boże Narodzenie, 24 grudnia (jeśli napiszesz list w dniach 25 listopada – 19 grudnia)
  7. Przekazanie darowizny na rzecz Fundacji. Dzięki niej jej pracownicy nie tylko wyślą Twój list, ale też także pomogą dzieciom – ofiarom przemocy i wykorzystywania seksualnego.
  8. Fundacja przygotowuje i wysyła tradycyjne, papierowe listy ze znaczkiem, które trafiają do skrzynki pocztowej przed Świętami.