Najodważniejsze dzieci świata przejdą przez wrocławski Rynek

To będzie parada dobrej energii. Rozpocznie się w sobotę, 28 czerwca, o godz. 12:00 przed Dolnośląską Biblioteką Publiczną. Wezmą w niej udział zarówno dziecięce grupy artystyczne z Wrocławia, jak i młodzi goście projektu Brave Kids: cyrkowcy i akrobaci z Sankt Petersburga, żonglerzy z Indonezji, tancerze z Rumunii oraz Bośni i Hercegowiny, a także bębniarze z Ghany.

W barwnym korowodzie znajdzie się miejsce dla każdego. Oprócz tego, w grze miejskiej będzie można wygrać bilety na Brave Festival 2014.

Rytm wybijać będzie dziecięca batucada Sambinha Wratislavia ze Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu – mówi Karol Gołaj, koordynator projektu Brave Kids.

W roztańczonym i rozśpiewanym korowodzie może wziąć udział każdy. To nie koniec atrakcji. Po zakończeniu parady na wszystkich czeka gra miejska zorganizowana w ramach działań Brave Festival i Artystycznego Nadodrza. Uczestnicy gry dostaną specjalne mapki z zaznaczonymi miejscami do odwiedzenia

– W okolicach Rynku i na Nadodrzu umieścimy ok. 50 zdjęć artystów występujących w poprzednich edycjach Brave Festival. Gra będzie polegała na tym, żeby je odnaleźć i zdobyć jak najwięcej pieczątek. Oczywiście, kto pierwszy ten lepszy – wyjaśnia Marek Mieleszko, producent wykonawczy Brave Festival.

Nagrody otrzyma każdy uczestnik zabawy, który uzbiera minimalną liczbę pieczątek. Zwycięzcy odbiorą karnety, bilety i nagrody niespodzianki. Gra miejska Brave Festival rozpocznie się tuż po paradzie Brave Kids, około godz. 13:30.  przed Dolnośląską Biblioteką Publiczną w Rynku. Planowane zakończenie około godz. 16:30 przy Ekocentrum, przy ul. Św. Wincentego.