Nadodrze będzie miało swój ogród społeczny – przyjdź na otwarcie!

fot. Jerry/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

fot. Jerry/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

Wspólne sadzenie roślin i grillowanie to część planu na spędzenie dnia na Nadodrzu. Dzieci będą mieć do dyspozycji hula hop, rakietki oraz animatorów, którzy stworzą z nimi torby, pomalują koszulki i przeprowadzą eksperymenty z wybuchającą pianą.

Ogród społeczny powstanie u zbiegu ulic Paulińskiej i Rydygiera na Nadodrzu. Będzie to nowa przestrzeń rekreacji, integracji i działań ekologicznych. Na co dzień będzie można tu przyjść pobawić się z dzieckiem lub popracować w ogrodzie.

Już teraz stoją tam skrzynie z zielenią, namiot ogrodowy wraz z leżakami i stołami oraz kontener z narzędziami ogrodniczymi. Fortum i Wrocławska Rewitalizacja wykonali mural. To jednak nie koniec zmian. W niedalekiej przyszłości stanie tu mała architektura: ławki, hamaki, stojaki rowerowe oraz atrakcje dla dzieci.

Wielkie otwarcie ogrodu zaplanowane jest na sobotę, 12 września. Od godziny 14:00 dorośli i dzieci będą mogli wziąć udział w projekcie „Mozaika Nadodrza” i stworzyć, pod opieką nadodrzańskich artystów-ceramików, własny niepowtarzalny kafel, który będzie elementem unikatowej mozaiki.

Impreza potrwa do godziny 18:00. Wszystkie atrakcje będą nieodpłatne.

Program:

godz. 14.00 – warsztaty dla dzieci i rodziców

  • Fundacja Pro Mathematica pomoże przygotować kolorowe wybuchy, pienistego węża, lampę lalę i pokarze jak wygląda świat w trójwymiarowych okularach,
  • dla najmłodszych: zabawy hula hop, rakietki, twister, malowanie twarzy, tworzenie toreb i malowanie koszulek,
  • Wrocławska Rewitalizacja przygotuje „mówiące psy”, zachęcające opiekunów do sprzątania po swych pupilach;

godz. 15.00 – oficjalne otwarcie  Nadodrzańskiego Ogrodu Społecznego

  • wspólne sadzenie roślin,
  • wspólne sąsiedzkie grillowanie, wata cukrowa,
  • możliwość stworzenia własnego ceramicznego kafla w ramach projektu „Mozaika Nadodrza”.