Nadaj imię krasnalowi z Pasażu Grunwaldzkiego

Póki co skrzaty posługują się roboczymi imionami: „Witacz”, „Pływak”, „Herold” i „Zakupek”. Ich małe pomniki zostaną odsłonięte podczas uroczystości nadania im imion w dniu 8 sierpnia br.

Wykorzystaj swoją wyobraźnię i … zostań ojcem chrzestnym krasnala.

Konkurs, którego zadaniem jest wymyślenie najładniejszych imion dla czterech bohaterów trwa od 27 czerwca 2010 r. Rodzice chrzestni – zwycięzcy konkursu – oprócz nagród  w postaci czterech bonów o wartości 1500 zł, zostaną uhonorowani także  symboliczną, imienną tabliczką, umieszczoną obok pomnika wybranego krasnala, któremu wymyślili i nadali imię.

W miejscach, gdzie w przyszłości zamieszkają sympatyczne krasnoludki od 27 czerwca znajdują się także standy z delikatnie podkreślonymi konturami krasnali, wyposażone w ulotki informujące o konkursie. Aby wziąć udział w zabawie, wystarczy wpisać na kuponie – ulotce propozycję imienia dla konkretnego krasnala. Informacje o konkursie i jego regulamin znajdziecie na www.pasazgrunwaldzki.pl.

Dodatkowe indywidualne historie krasnoludków:

Krasnoludek z fanfarą 

„Z zawodu i zamiłowania jestem, jak mój tata i mój dziadek, heroldem. Uwielbiam przebywać między ludźmi i ogłaszać wszelkie ważne informacje. Mam donośny głos, jestem dość muzykalny i świetnie się czuję w tłumie. Gdy nie mam żadnych ważnych komunikatów do ogłaszania, to trąbię, ile sił w płucach”.

Krasnoludek z zakupami

„Ja od małego uwielbiam robić zakupy. Teraz właśnie kończę 100 lat! Nie kupuję prezentów dla siebie – pomagam ludziom i krasnoludkom, którzy nie lubią chodzić po sklepach i dźwigać ciężkich toreb i pakunków. Jestem silny, wesoły, mam słabość do zabawek”.

Krasnoludek witający serdecznie

„Jestem specjalistą od powitań. Nikt nie wita tak jak ja: serdecznie, z całego serca i radośnie. Witam wszystkich, bo uwielbiam każde stworzenie. Jestem optymistą, zawsze mam dobry humor i pozytywne nastawienie do życia. Najczęściej przebywam w okolicach wejść, drzwi  i bram – wszędzie tam, gdzie wchodzą ludzie i krasnale”.

Krasnoludek pływak

„Jestem krasnalem wodnym. Mam hopla na punkcie unoszenia się na falach. Płetwy, gumowa kaczka, okulary do pływania i ręcznik – to cały mój dobytek. Więcej do szczęścia mi nie trzeba. Mieszkam blisko fontanny i przy okazji naprawiam ją, pilnuję, by nikt nie wrzucał do wody śmieci”.

Finał konkursu i wielkie odsłonięcie pomników krasnali odbędzie się 8 sierpnia o godzinie 15.00.