Muzea pełne krasnali! 

W niedzielę wrota dla festiwalowiczów otworzą wrocławskie muzea – Muzeum Etnograficzne (oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu) i Muzeum Miejskie Wrocławia.

W tym pierwszym odbędą się dwa spotkania. Podczas warsztatów „Krasnoludkowe hafty” będzie można zapoznać się ze wspaniałą kolekcją makatek, a także wyhaftować krasnala w oparciu o dawne wzory. Nie każdy bowiem wie, że krasnoludek to niebywale popularny motyw pojawiający się na dawnych makatkach kuchennych (ciekawe czemu?). A na spotkaniu muzycznym „Śpiewajka z krasnoludkami”, będzie można poznać i wspólnie pośpiewać stare piosenki, wykonywane kiedyś dla dzieci lub przez dzieci. Wstęp na zajęcia jest wolny, ale obowiązują zapisy pod adresem edukacja@muzeumetnograficzne.pl.

Muzeum Miejskie zaprasza wszystkich na wrocławski Rynek pod pomnik hr. Aleksandra Fredry. Stamtąd poszczególne grupy wyruszą na trzy rodzaje zajęć.

„Karzełki i olbrzymy w mitach skandynawskich” to zajęcia stacjonarne na podstawie prezentacji multimedialnej. „Tropem legend wrocławskiego Rynku” wyruszy pierwsza grupa terenowa, a „Śladami krasnali wrocławskich” kolejna. Zajęcia terenowe uzależnione są od warunków atmosferycznych. Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny, ale obowiązują zapisy pod numerem  +48 713 471 696 w. 332.

Szczegóły i godziny warsztatów w PROGRAMIE.