mSzkrab – klub dziecięcy Politechniki Wrocławskiej pomaga w opiece nad najmłodszymi

fot. Nina Helmer/ (CC BY-NC-ND 2.0)/ flickr.com

fot. Nina Helmer/ (CC BY-NC-ND 2.0)/ flickr.com

Dzieci od 1 do 3 roku życia, których jedno z rodziców jest studentem, doktorantem lub pracownikiem Politechniki Wrocławskiej, mogą liczyć na tanią opiekę w kolorowym klubie, podczas gdy ich rodzice udają się na zajęcia lub spotkanie z promotorem.

mSzkrab działa w centrum miasta, blisko kampusu Politechniki, przy ul. Górnickiego. Dzieci mogą spędzać tu czas od poniedziałku do soboty, ale nie dłużej niż 5 godzin dziennie, maksymalnie 3 razy w tygodniu. Do korzystania z usług mSzkraba upoważnieni są wszyscy posiadacze aktualnej legitymacji studenckiej lub doktoranckiej oraz pracownicy uczelni.

Placówka otwarta jest od godziny 7:00 do 19:00. W tym czasie opieka nad dziećmi odbywa się w dwugodzinnych blokach. Rodzice mają jednak ten komfort, że mogą przyprowadzić dzieci na pół godziny przed rozpoczęciem głównych zajęć i odebrać je do 30 minut po ich zakończeniu. W sumie jeden blok to aż trzy godziny opieki wypełnionej spacerami do pobliskiego parku, zajęciami plastycznymi, rytmiczno – muzycznymi, gimnastyką buzi i języka, zabawami wspierającymi rozwój poznawczy dziecka, zabawami ruchowymi.

Na samym początku rodzice mogą liczyć na 5 bezpłatnych wizyt dziecka w klubie. To czas potrzebny na adaptację do nowego otoczenia, przygotowanie do rozstania z mamą lub tatą oraz na sprawdzenie, czy dziecku podoba się w placówce. Bloki można kupować pojedynczo lub hurtowo. Jeden blok zajęć, czyli w sumie 3 godziny opieki, kosztuje 15 złotych.

Po każdej wizycie dziecka w klubie opiekunka wysyła wiadomość z systemu z informacją na temat dziecka: jakie miało samopoczucie, czy spało, czy było na spacerze, czy zjadło i ile zjadło, jak radzi sobie podczas zajęć i w kontaktach z rówieśnikami. Można zatem mieć pewność, że szkraby otrzymają fachową opiekę.