Mamy już 300 krasnali we Wrocławiu [galeria zdjęć]

Dziś odsłonięto Krasnala Europejczyka, którego podziwiać można na ulicy Piłsudskiego przy hotelu Europejskim. Krasnal będzie witał turystów, którzy postanowili zwiedzić Wrocław.

Uroczystość rozpoczął hejnał krasnoludkowy zagrany przez zespół Dixie Tiger’s Band.

– Wrocław staje się miastem europejskim, na ulicach coraz częściej słychać zagranicznych turystów. To właśnie ludzie odwiedzający nasze miasto zarażają je europejskim klimatem. W 2016 roku Wrocław stanie się Europejską Stolicą Kultury, a w miesiącu maju obchodzimy przecież 10 lecie wstąpienia do Unii Europejskiej. Pojawienie się „Europejczyka” doskonale wpisuje się w te obchody – mówi Bartosz Gebela, prezes firmy Cohm oraz zarządca hotelu.

Krasnala zaprojektowała Pani Beata Zwolańska – Hołod, która na swoim koncie ma już wiele wrocławskich krasnali.

– Minęło już kilka lat od kiedy krasnale stały się wizytówką i symbolem naszego miasta. Na trasie od Dworca Głównego PKP do Nowego Teatru Capitol, brakowało nam zawsze jakiegoś Europejczyka- dodaje Marek Mikłaszewski – administrator wrocławskiego krasnalowego forum.

Po uroczystym odsłonięciu nowego krasnala czas na poczęstunek przy lampce szampana i dobrej muzyce na żywo, którą zapewnił zespół Dixie Tiger’s Band.

fot. Magdalena Reyman