Mali radiowcy, dziennikarze, aktorzy i finansiści na start! Akademia Blisko Ciebie rekrutuje

fot. Owen Lucas/ Public domain 1.0/ flickr.com

fot. Owen Lucas/ Public domain 1.0/ flickr.com

Projekt Akademii Blisko Ciebie to cykl zajęć, które odbywają się w różnych punktach Wrocławia. Posyłając dzieci na te warsztaty, rodzice mogą postawić albo na rozwój ich mocnych stron (przy pomocy metody Marii Montessori), albo na poznanie wybranych profesji i znalezienie wymarzonej pasji.

Rozwój mocnych stron (zalet i talentów) w dzieciństwie ma na celu pomoc w osiąganiu sukcesów w dorosłym życiu. Plan edukacyjny Akademii opiera się na założeniach pedagogiki Marii Montessori, najnowszych badaniach związanych z neurodydaktyką, teorią uważności (Mindfulness)

i działalnością Jenifer Fox, która w USA angażuje się w ruch silnych stron. Podczas zajęć dzieci mają polepszyć swoje zdolności w zakresie skutecznej komunikacji bez przemocy, pracy w zespole, radzeniu sobie z emocjami, rozwiązywaniu konfliktów, występowaniu przed publicznością. Ten cykl skierowany jest dla dzieci w grupach wiekowych: 7-10, 10-12, 12-15 lat.

Okazją do przetestowania umiejętności trenerów będą wrześniowe zajęcia pokazowe. W cenie 30 złotych dzieci będą mogły wybrać blok tematyczny, który je zainteresuje. To nie lada gratka dla tych, którzy poszukują swojej pasji lub zafascynowali się jedną z następujących profesji: dentysty, dziennikarza, menedżera, finansisty, aktora, fizjoterapeuty, geologa, florysty, radiowca, inwestora lub urbanisty. Akademia Zawodów trwać będzie przez cały najbliższy semestr, ale to we wrześniu najłatwiej będzie zdecydować o tym, w którą stronę skierować swoje zainteresowania.

14 września odbędą się pokazowe zajęcia Akademii Młodego Dentysty, a 15 września próbne warsztaty w ramach: Akademii Młodego Dziennikarza, Radiowca, Menedżera i Florysty. 17 września sprawdzą się przyszli finansiści, a 25. aspirujący aktorzy. Zapisy odbywają się przez serwis internetowy Akademii Blisko Ciebie.