Majówka u krasnali. Najnowsze perypetie Ossolinka w Muzeum Pana Tadeusza cz.1

OssolinekKrasnale żyją życiem wrocławian, a więc i one cieszyły się długim weekendem. W krasnalej braci jest sporo historyków, gawędziarzy i miłośników kultury i sztuki. Domyślacie się, które z majówkowych wydarzeń przyciągnęło ich uwagę? Oczywiście było to otwarcie Muzeum Pana Tadeusza.

Pierwszy dzień darmowego zwiedzania nowo otwartego Muzeum Pana Tadeusza przypadł na 3 maja. Jego pracownicy spodziewali się tłumów ludzi, ale nie mogli domyślać się tego, że tym wydarzeniem żyje jeszcze jeden członek ich załogi – krasnal Ossolinek. Ossolinek od kilku tygodni nie spał, by raz jeszcze przeczytać rękopis Pana Tadeusza. Był przy tym rozdrażniony i osowiały. Łatwo się irytował.

— Ossolinku, przyniosłem Ci twoje ulubione muffinki od Amorinka – nawoływał Ciastuś.

— Nie brzęcz mi tu nad uchem! Nie widzisz, że czytam? Poza tym, nie mam teraz głowy do ciastek – burknął niezadowolony Ossolinek.

Ciastuś ofuknął krasnala i obrażony wyszedł z budynku biblioteki. – Przecież ty nic innego nie robisz tylko czytasz – wycedził przez zęby. Gdy wrócił do kawiarni okazało się, że czeka już na niego zgraja sąsiadów: Amorinek, Piwożłopek, Pieseł Piwosz, Bawarka i Dryndek

— Eee, dajcie spokój. Nic nie je. Nawet nosa z tomiszczy nie wyściubi.

— Co też go napadło?! Za chwilę majówka, a ten zamiast o wypoczynku myśleć, Wrocław promować, to zaszył się w książkach – lamentował Amorinek.

— Nic tu nie uradzimy. Trzeba poradzić się kogoś mądrzejszego.

— A co z naszym majówkowym programem wydarzeń? Przecież trzeba pomóc w biciu rekordu na Rynku. Ktoś musi robić tłum wśród gitarzystów. Potrzebujemy do tego wszystkich krasnali – odezwał się Piwożłopek.

— Chodźmy do krasnala Turysty. Musimy powiedzieć mu o naszych złych przeczuciach względem Ossolinka.

***

Dlaczego Ossolinek nie chce uczestniczyć w przygotowaniach do majówki? Czy krasnale poradzą sobie z niesfornym kolegą? Zakończenie poznacie już jutro. Tymczasem zachęcamy, żebyście sami napisali własne bajki. Jeśli prześlecie je nam w ramach naszego konkursu, to być może wygracie czytniki Amazon Kindle.

Więcej informacji o konkursie na bajkę tutaj >>