Lodowiska na start! Wybierz się na łyżwy

W sobotę, 3 listopada, część wrocławskich lodowisk rozpoczyna sezon zimowy. Odwiedzić można punkty przy ulicach Spiskiej i Wejherowskiej, w hali Orbita.

Oba lodowiska należą do centrum sportowego Spartan. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy oraz kask. Bilet wstępu kosztuje 7 złotych za godzinę jazdy, a w dniu otwarcia, czyli w sobotę, za darmo można naostrzyć własne łyżwy – czytamy na stronie Spartanu.

Na lodowisko można wejść o dowolnej godzinie – mamy godzinę czasu na jazdę. Ponadto pierwszego dnia każdy, kto przyjdzie na łyżwy, może liczyć na kilka rad instruktorów. Na lodowisku przy ulicy Wejherowskiej może jeździć do 120 osób, przy Spiskiej – 200. Obie ślizgawki są kryte.

Ruszyły również zapisy do szkółek łyżwiarskich. Koszt to 180 złotych za pięć lekcji w tygodniu. (w hali Orbita). Kurs weekendowy, trwający 10 lekcji, kosztuje 300 złotych. Lekcje przy Spiskiej są droższe: w tygodniu za 10 zajęć trzeba zapłacić 300 złotych. Cena ta jest taka sama zarówno dla grupy początkującej, jak i zaawansowanej.

W tym sezonie, na obu lodowiskach, pojawią się znaki świetlne, które będą określać kierunek jazdy. Rozwiązanie to pomoże zmniejszyć liczbę wypadków.

Lodowisko w hali Orbita będzie czynne od 8 do 21, Spiska – od 8 do 22.