Krasnoludkowe bajki… na migi. Premierowe spektakle na Festiwalu Krasnoludków 2017

Zapraszamy na wyjątkową podróż do świata krasnali! Zabierze nas w nią Teatr Układ Formalny, który podczas drugiego dnia Festiwalu, w Ogrodzie Staromiejskim, zaprezentuje trzy nowe spektakle.

W drugi weekend września wszystko będzie się kręcić wokół krasnali. Warsztaty, gry, zabawy, konkursy… końca atrakcji nie widać. Postaci małych skrzatów zainspirowały także twórców związanych z Teatrem Układ Formalny do stworzenia dla nas wyjątkowych krasnoludkowch bajek.

„Rowerowe esy floresy”

Na mapie miasta powstają dziwne, kolorowe ścieżki. Nikt nie wie, kto maluje te esy floresy. Ich zagadkowy wzór przypomina ślady… rowerowych opon! Czy kołami można pomalować miasto? Wrocławskie krasnale zapraszają na jednośladową przygodę!

Godziny rozpoczęcia spektaklu: 11.00 i 14.00

„Na migi!”

Gdyby na świecie zabrakło dźwięków, jak można by powiedzieć „kocham Cię”? Czy mówić to znaczy rozmawiać? Jak gadać, by się dogadać? Na pomoc zwaśnionym krasnalom przychodzi niezwykły język migowy. Sprawdź razem z nami, czy w ciszy łatwiej się usłyszeć.

Godziny rozpoczęcia spektaklu: 12.00 i 15.00

„Między innymi”

Między innymi czasem trudno jest żyć. Zwłaszcza, gdy jesteś zwyczajnym krasnalem, a przyszło Ci założyć dwie różne skarpetki. Ta odmienność spada Ci na głowę i nie wiesz jak sobie z nią poradzić. Ech, nasz bohater przekona się na własnej skórze, co to znaczy wyróżniać się w tłumie, ale też jak sobie z tym radzić.

Godziny rozpoczęcia spektakli: 13.00 i 16.00

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Teatr Układ Formalny, czyli jaki?

Teatr Układ Formalny tworzą absolwenci wydziału lalkarskiego wrocławskiego oddziału Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego. Kreują wyjątkowe przedstawienia skierowane zarówno do dorosłych, młodzieży, jak i do najmłodszych. Co ich wyróżnia? Jest to pierwszy zespół w Polsce, który przygotowuje spektakle w języku migowym. Ich przedstawienie “Matka Courage krzyczy”, w którym używano Polskiego Języka Migowego, a inscenizacja była dostosowana do odbioru przez osoby głuche, został nagrodzony Tukanem OFF 37. Przeglądu Piosenki Aktorskiej.