Krasnoludkowa Strefa Kultury – ruszyły zapisy na warsztaty!

Oprócz licznych, ogólnodostępnych atrakcji, na terenie Ogrodu Staromiejskiego czekać będą w sobotę 9 września atrakcje specjalne, na które wymagane są wcześniejsze zapisy. Będziemy wyłapywać dźwięki świata i bawić się nimi, poznawać tajniki pracy DJ-a, a także dowiemy się, jak stworzyć grę planszową. Wszystko to dzięki specjalistom od dźwięków (studio TONY) i planszówek (Lupo Art Games).

 

Poniżej znajdziesz opisy trzech warsztatów, a pod każdym z nich formularz, za pomocą którego zarezerwujesz miejsce dla swojego dziecka.

Pamiętaj! Jedna osoba może być zapisana maksymalnie na jedne zajęcia.

„Krasnale na planszy!” – dla dzieci starszych

Planszówka, jaką sobie wymarzyłeś? To możliwe! Te warsztaty pokażą, jak projektuje się gry planszowe. Uczestnicy dowiedzą się, jak powstają i jakie zasady powinny mieć gry oraz czego należy unikać, aby dobrze się nimi bawić. A co najważniejsze, większość warsztatu zostanie poświęcona na stworzenie własnej gry przez uczestników. Tutaj ograniczeniem są jedynie poznane zasady oraz wyobraźnia. Stworzone gry będą doskonałą pamiątką z festiwalu. Warsztaty przeprowadzą specjaliści od planszówek z Lupo Art Games.

Godziny: 11.00, 13.00, 15.00

Czas trwania: 120 min

Ilość osób w grupie: 15 osób

Wiek uczestników: 7–15 lat

Wypełnij poniższy formularz i zapisz się na warsztaty.

Zapisy na warsztaty „Krasnale na planszy!” zakończone!

 

„Krasnalowe TONY” – dla dzieci młodszych

Projekt ma za zadanie przybliżyć różnorodność dźwiękową naszego świata, uczulić dzieci na istnienie audiosfery i pokazać jej wady i zalety. Ma również wymiar praktyczny – muzykę można znaleźć wszędzie, dlatego szukać jej będziemy przy pomocy rejestratorów dźwięku w najbliższej okolicy. Finał projektu zostanie przygotowany na komputerach – dzieci będą pracować na pozyskanych próbkach dźwiękowych, by dać popis swojej pomysłowości. Te działania mają pobudzić kreatywność i inwencję dzieci i dać im pierwszy, przyjemny kontakt z pracą nad dźwiękiem. Warsztaty przeprowadzą specjaliści od dźwięków ze studia TONY.

Godziny: 11.00, 14.30

Czas trwania: 60 min

Ilość osób w grupie: 20 osób

Wiek uczestników: 6–10 lat  

Zapisy na warsztaty „Krasnalowe TONY” zakończone!

 

„Dwa gramofony i mikser” – dla dzieci starszych

DJ’ing, czyli sztuka używania nagrań w nowych kontekstach, na stałe zagościł w muzycznym świecie. Warsztaty pokażą, jak w kreatywny sposób korzystać z winylowych płyt i kontrolera. Dzieciaki poznają najważniejsze aspekty dj’skiego rzemiosła – od łączenia ze sobą dwóch utworów, po scratch, czyli popularne „szuranie płytą”. Warsztaty, oprócz sporej dozy dobrej zabawy, dadzą uczestnikom wgląd w świat różnorodnych możliwości, jakie oferuje kreatywne żonglowanie utworami. Warsztaty przeprowadzą specjaliści od dźwięków ze studia TONY.

Godziny: 12.30,  16.00

Czas trwania: 60 min

Ilość osób w grupie: 20 osób

Wiek uczestników: 7–15 lat  

Zapisy na warsztaty „Dwa gramofony i mikser” zostały zakończone!

Liczba miejsc jest ograniczona. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 września o godz. 23.59 lub po wyczerpaniu limitu miejsc w grupie na daną godzinę.

UWAGA! Jedna osoba może zapisać się maksymalnie na jedne zajęcia.

Zapraszamy!