Krasnoludkowa Strefa Kultury | Festiwal Krasnoludków 2016

Festiwal krasnali 2015

Fot. Rafał Ogrodowczyk                                        

Oprócz masy ogólnodostępnych atrakcji, na terenie Ogrodu Staromiejskiego w sobotę 17 września, na najmłodszych czekają również specjalne warsztaty. Można będzie nauczyć się tworzenia krasnalowych instrumentów z recyklingu, złapać podstawy DJ’ki i łapania dźwięków świata oraz poznać zasady animacji poklatkowej.

Zapisz dziecko już teraz, bo ilość miejsc jest ograniczona!

„Krasnalowe TONY” – dla dzieci młodszych

Projekt ma za zadanie przybliżyć różnorodność dźwiękową naszego świata, uczulić dzieci na istnienie audiosfery i poznawanie jej wad i zalet. Ma również wymiar praktyczny – muzykę można znaleźć wszędzie, dlatego szukać jej będziemy przy pomocy rejestratorów dźwięku w najbliższej okolicy. Finał projektu znajdzie ujście na komputerach – dzieci będą pracować na pozyskanych próbkach dźwiękowych, by dać popis swojej pomysłowości. Te działania mają pobudzić kreatywność i inwencję dzieci i dać im pierwszy, przyjemny kontakt z pracą nad dźwiękiem.

Godziny: 11.00, 12.30, 14.00, 15.30
Czas trwania: 75 min
Ilość osób w grupie: 15 osób
Wiek uczestników: od 6 do 10 lat

„Dźwięki z odzysku” – dla dzieci młodszych

W ramach warsztatów powstanie orkiestra z surowców wtórnych. Świat pełen jest niepotrzebnych przedmiotów, które można twórczo wykorzystać. Poruszone zostaną zagadnienia na styku muzyki i ekologii. W ramach Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków dzieci wykonają instrumenty, których nie powstydziłby się żaden prawdziwy krasnal. Uczestników warsztatu zachęcamy, by przynieśli kilka plastikowych nakrętek oraz metalowych kapsli, satysfakcja z wykonanego instrumentu będzie wtedy zdecydowanie pełniejsza.

Godziny: 11.00, 12.15, 13.30, 14.45, 16.00
Czas trwania: 60 min
Ilość osób w grupie: 15 osób
Wiek uczestników: od 6 do 10 lat

„Dwa gramofony i mikser” – dla dzieci starszych

DJ’ing, czyli sztuka używania nagrań w nowych kontekstach, na stałe zagościł w muzycznym świecie. Warsztaty pokażą, jak w kreatywny sposób korzystać z winylowych płyt i kontrolera. Od łączenia ze sobą dwóch utworów, po scratch, czyli popularne „szuranie płytą” – dzieciaki poznają najważniejsze aspekty dj’skiego rzemiosła. Warsztaty, oprócz sporej dozy dobrej zabawy, dadzą uczestnikom wgląd w świat różnorodnych możliwości, jakie oferuje kreatywne żonglowanie utworami.

Godziny: 11.00, 12.30, 14.00, 15.30
Czas trwania: 75 min
Ilość osób w grupie: 15 osób
Wiek uczestników: od 7 do 15 lat

„Animujemy krasnale” – dla dzieci starszych

Warsztaty filmu animowanego będą okazją do stworzenia dzieła z wrocławskimi krasnalami w roli głównej. Na warsztatach uczestnicy na specjalnym tablecie z aplikacją do tworzenia filmu animowanego nauczą się podstaw animacji poklatkowej. Szybka instrukcja obsługi tabletu i aplikacji i już możecie samodzielnie stworzyć własny film animowany i udostępnić go w Internecie. To technika, którą z powodzeniem można wykorzystać w domowych warunkach!

Godziny: 11.00, 13.00, 15.00
Czas trwania: 60 min
Ilość osób w grupie: 25 osób
Wiek uczestników: od 7 do 15 lat

 

Co trzeba zrobić, by się zapisać?

Należy przesłać zgłoszenie pod adresem warsztaty@exploring.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 września o północy lub po wyczerpaniu limitu miejsc w grupie na daną godzinę. Proszę podać dokładną godzinę warsztatu, jego nazwę oraz imię i nazwisko, a także wiek dziecka. Liczba miejsc jest ograniczona.

UWAGA! Jedna osoba może zapisać się na maksymalnie dwa warsztaty (godziny nie mogą ze sobą kolidować).