Krasnalowym palcem po mapie: odwiedź Krasnala Życzliwka Podróżnika

Wakacje tuż, tuż… Na pewno Wasze głowy są pełne pomysłów, gdzie pojechać i co zobaczyć. Dla tych niezdecydowanych mamy małą podpowiedź. Wycieczka śladami Krasnala Życzliwka Podróżnika.

Wrocławskiego Życzliwka nikomu przedstawiać nie trzeba. Wiecznie kwitnący słonecznik, nieschodzący z twarzy uśmiech, zawsze dobra rada i urodziny 21 listopada. Chyba każdy choć raz dumnie pozował do zdjęcia z najbardziej życzliwym skrzatem w naszym mieście.

Życzliwek Podróżnik w Warszawie

Ale jak wiecie (albo i nie) Życzliwek ma braci. Wielu braci. Ilu? Tego nie chce nam zdradzić. Wiemy jedynie, że co jakiś czas taki Życzliwek Podróżnik przybywa do Wrocławia (wypatrujcie skrzatów z walizką) i stąd wyrusza w dalszą podróż. I nie chodzi o to, że nie podoba im się stolica Dolnego Śląska. Wręcz przeciwnie. Taka po prostu jest ich natura. Sami o sobie mówią, że dwóch Życzliwków w jednym miejscu to tłok. Poza tym, każde miasto zasługuje na odrobinę życzliwości, prawda?

Obecnie w Polsce mieszka siedmiu takich Życzliwków Podróżników. A przynajmniej o tylu wiemy. Gdzie możecie ich wypatrywać?

Warszawa

Tutaj mieszka chyba najbardziej znany z życzliwych braci. Jego przybycie do stolicy celebrowano wyjątkowo hucznie. Do tej pory jest rozchwytywany przez wybierających się na spacer na Bulwar Jana Karskiego.

Łódź

Ze stolicy szybko dotrzecie do Łodzi, gdzie ukrywa się kolejny Podróżnik. Podobno można go spotkać na korytarzach Ośrodka Pediatrycznego im. Marii Konopnickiej przy ulicy Pankiewicza 16.

Poznań

Tu również spotkacie Skrzata z walizką. Zadomowił się przy ulicy Gołębiej 8, na dziedzińcu sąsiadującym z Cafe Misja CK Fara.

Gdańsk

Jeden z braci postanowił sprawdzić, jak to jest mieszkać nad morzem. Jak tylko będziecie w Trójmieście odwiedźcie Teatr Miniatura przy alei Grunwaldzkiej 16. Podobno jod i morska woda mu służą.

Szczecin

Nad morze chciał również trafić kolejny z braci, dlatego osiadł w… Szczecinie. Tak, on też padł ofiarą krążącego po naszym kraju mitu. Szczęśliwie okazało się jednak, że tamtejsze jezioro w zupełności mu wystarczyło. Podobno można go spotkać w Teatrze Lalek PLECIUGA na placu Teatralnym 1.

Katowice

Na Śląsku również nie mogło zabraknąć naszego Krasnala. Z naszych ostatnich informacji wynika, że ugościła go organizacja “Katowice – Miasto Muzyki UNESCO” .

Lublin

Swojego przedstawiciela mamy również na wschodzie Polski. Zadomowił się przy ulicy Peowiaków 7, w tamtejszym Centrum Kultury.

Jeśli planujecie podróż do któregoś z tych miast to nie zapomnijcie odwiedzić naszych Skrzatów i zamienić z nimi kilku słów. Na pewno chętnie posłuchają, o tym, co się dzieje we Wrocławiu. A i sami chętnie coś opowiedzą.