Krasnalowa galeria w Renomie

Skrzaty doceniły RENOMĘ – to tu mogą kupić modny i wygodny kaftan z kapturem czy przystrzyc brodę, nie zapominając oczywiście o dobrym posiłku. Po długim namyśle i dyskusjach krasnoludkowa brać zadecydowała, że we Wrocławiu powstać powinna Galeria Krasnalowa z prawdziwego zdarzenia. Galeria, która zgromadzi sklepy z najważniejszym skrzacimi towarami, gdzie krasnale będą mogły przychodzić na zakupy. We Wrocławiu obie populacje – ludzka i krasnoludzka – od wieków żyją w pokoju i harmonii, dlatego też skrzaty nie namyślały się długo i na miejsce swojej galerii handlowej wybrały najlepszy kupiecki adres w mieście: ulicę Świdnicką 40 i dom handlowy RENOMA. Oficjalne otwarcie Galerii Krasnalowej, powstałej na 2 piętrze RENOMY obok sklepu SMYK, nastąpiło w sobotę 16 kwietnia.

Wśród najemców są m.in. Dingsy i Ekstrasy, Rzeczy dla Chyżych, Pan Talon, Pani Kapota, Smaki&Łyki, Infantylia i Cacuszka, Nasze Kamasze oraz Golibroda i Uroda.Do tego wszystkiego najmniejsze istoty świata pozazdrościły Dużym Ludziom i same chcą zostawić swój ślad na Mlecznej Drodze, pomagając przy okazji garstce rebeliantów ocalić galaktykę. Przeżywają przy tym niesamowite przygody w kosmosie, a można je będzie śledzić podczas spektaklu Bajkobusa – ruchomej sceny Wrocławskiego Teatru Lalek. W majowe i czerwcowe weekendy Bajkobus zaparkuje właśnie pod domem handlowym RENOMA, na zielonym skwerku na rogu ulic Podwale i Czystej, zapraszając małych i dużych do udziału w przedstawieniach „Krasnoludków w Kosmosie”.

– Chcemy bardzo ściśle współpracować z wrocławskimi instytucjami kulturalnymi, oferując wrocławianom i turystom możliwość zarówno zrobienia zakupów, jak i spędzenia ciekawie czasu i obcowania z najciekawszymi przykładami sztuki – podkreśla Tomasz Chenczke, prezes firmy Centrum Development & Investments, właściciela RENOMY. – Taką wyjątkową inicjatywą są spektakle Bajkobusa, które cieszą się wielkim zainteresowaniem dzieci i rodziców. Także Renoma dba o najmłodszych, mamy bowiem specjalne piętro zajmowane przez sklepy z ubraniami, akcesoriami i zabawkami dla dzieci.

Dodatkowe informacje

Terminy spektakli „Krasnoludki w Kosmosie” – skwer pod domem handlowym Renoma:

Czerwiec 2009:

  • niedziela 14 czerwca,  godz. 15.00
  • sobota 20 czerwca, godz. 12.00
  • sobota 27 czerwca, godz. 14.00