Krasnalizacje po wrocławsku

Najlepsze polskie grupy improwizacyjne zmierzą się ze sobą przed najbardziej złośliwą i pomyloną publicznością oraz Wielkimi Improwizjonerami (m.in. Stanisław Szelc, Mariusz Kałamaga), którzy wraz z widzami będą wyznaczać występującym absolutnie niewykonalne zadania. W ramach festiwalu wystąpią również gwiazdy tradycyjnego kabaretu – Łowcy.B oraz Piotr Bałtroczyk, improwizujące tylko w momentach, gdy zapomną tekstu, czyli często. Zapraszamy!

W Przeglądzie wezmą udział grupy:

  • Inicjatywa Sceniczna Fruuu Grupa AD HOC (Puk, Który, Chwilowo Kaloryfer, Róbmy Swoje, Ucho)
  • Teatr Improwizowany Klancyk
  • Dzieci z Bullerbyn (Kabaret z Konopi, Weźrzesz, Bruzda)
  • Narwani z kontekstu (Chyba, DABZ)
  • Kwik (OTOoni, Nic Nie Szkodzi, Ymlaut)
  • Dźwięk „Dż” (Stado Umtata, Kabaretus Fraszka, Kompania Grabi, Zygzak, Paralaksa)

Program:

12.00 Przegląd Improwizacji Kabaretowych „Krasnalizacje 2011”

19.00 Gala Kabaretowa II Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków z udziałem Piotra Bałtroczyka, kabaretu Łowcy.B oraz Supergrupy improwizacyjnej wyłonionej podczas Przeglądu.

Miejsce:

Multikino w Pasażu GrunwaldzkimBilety: 5 zł (Przegląd), 20 zł (Gala) do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 14

INICJATYWA SCENICZNA FRUUU

Inicjatywa Sceniczna Fruuu to grupa artystyczna założona w czerwcu 2010 roku w Zielonej Górze przez Kajetana Sudera, Michała Malinowskiego oraz Pawła Pieniążka. Inicjatywa stanowi luźną platformę współpracy kilkunastu artystów oraz sympatyków kabaretowej improwizacji, kabaretu i innych form działalności scenicznej. GRUPA AD HOC

Grupa AD HOC powstała w 2008 roku. W skład zespołu weszli członkowie Grupy Rafała Kmity, kabaretów: PUK, Który, Ucho, Chwilowo Kaloryfer oraz kabaretu Róbmy Swoje i zapoczątkowali serię Wieczorów Komedii Improwizowanej. Grupa przedstawia ponadgodzinny program zbudowany na podstawie sugestii widowni. Inspiracją dla występów jest amerykańskie show „Whose Line Is It Anyway”. Właśnie z tego programu zaczerpnięta została koncepcja improwizowanych gier i scenek, które kabareciarze przedstawią na scenie. Publiczność ma wpływ na każdy z tworzonych na żywo skeczy – może wybrać miejsce akcji, postacie, które mają w nim wziąć udział, a nawet wtrącić niektóre kwestie.

KLANCYK

Klancyk wykiełkował z koła naukowego studentów wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej. Zajmuje się improwizacją od 2004 roku. Nie jest kabaretem. Nie robi polskiego „Who’s Line Is It Anyway”. Jego członkowie nie są stand-upperami. Są pracowitymi i kreatywnymi samoukami zafascynowanymi możliwościami, jakie daje improwizacja. Ambicją grupy jest badanie możliwości scenicznych amerykańskich i angielskich metod improwizacji w połączeniu z polskim kontekstem teatralnym, kulturalnym i społecznym oraz specyficznym poczuciem humoru aktorów Klancyka.

DZIECI Z BULLERBYN

Grupa Dzieci z Bullerbyn istnieje od lutego 2011 roku. W jej skład wchodzą członkowie kabaretów: Czwarta Fala, Kabaret z Konopi, Weźrzesz i Bruzda.Występują i improwizują cyklicznie w Kielcach, co wychodzi im coraz lepiej.

NARWANI Z KONTEKSTU

Narwani z Kontekstu to grupa improwizacyjna założona przez członków kabaretów: DABZ, Chyba, Nic Nie Szkodzi i Fczfartek. Są pomysłodawcami i organizatorami Kabaretowych Wieczorów Artystycznych odbywających się w teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Ich występy to popis gry improwizowanej, w której publiczność ma bardzo duży wpływ na to, co będzie się odbywało na scenie. Każdy taki występ jest unikatowy i jedyny w swoim rodzaju. Scenografię dla Narwanych z Kontekstu zrobił rysownik Marcin Skoczek.

KWIK

Grupa improwizacyjna zainicjowana przez wrocławski Kabaret Nic Nie Szkodzi w ścisłej współpracy z, również wrocławskimi, kabaretami OTOoni i Ymlałt. Cykliczne imprezy organizowane przez Kwik polegają na odgrywaniu przez kabareciarzy scenek o tematyce współtworzonej przez publiczność. Zabawa jest tym lepsza, że wszystko tworzone jest na żywo, więc nie może obejść się bez wpadek. Występy są inspirowane znanym show „Whose Line Is It Anyway”.

DŹWIĘK „DŻ

”Dźwięk „Dż” powstał pod koniec 2010 roku na skutek spotkania przedstawicieli różnych warszawskich kabaretów (Kabaretus Fraszka, Kompania Grabi, Paralaksa, Stado Umtata oraz Zygzak). Na pięciolinii mieści się gdzieś między „do” a „do”. Ostatnio jest to „do Wrocławia”. Zespół tworzy 9,5 osoby, ważących w sumie około 724,5 kg. Każda z tych osób to prawdziwa osobowość, dlatego nigdy nie wiadomo, co się wydarzy na scenie.