Krasnale zapraszają na Dzień Odry!

W najbliższą sobotę serce Wrocławia będzie bić nad Odrą! 12 maja spotykamy się na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego, aby wspólnie świętować Dzień Odry. W programie jak zawsze mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Organizatorzy zadbali, aby w programie znalazły się warsztaty i aktywności, które nie tylko bawią, ale również edukują na temat najważniejszej rzeki w naszym mieście. Co w programie?

Fundacja OnWater wraz ze stowarzyszeniem SztukiSzum zapraszają na warsztaty Mała Szkutnia, w ramach, których będzie można własnoręcznie zbudować własną łódkę. I to nie z byle jakich materiałów. W ruch pójdzie kora, sznurki, drewno oraz płótno. Ekologicznie i w zgodzie z naturą. Ponadto na bulwarze zostanie stworzony…. tor kapslowy w kształcie Wrocławskiego Węzła Wodnego. O jego oprawę graficzną zadbał wrocławski artysta Andrzej Tylkowski. W duchu eko będą się odbywać także warsztaty fundacji Ekopotencjał, polegające na wykonywaniu mebli z recyklingu. Z kolei Hydropolis zabierze nas w świat eksperymentów, które w efektowny sposób wyjaśnią fizyczne i chemiczne właściwości wody. Swoją wiedzę w ciekawy sposób będą przekazywać przedstawiciele wrocławskich uczelni. Płukanie złota, rozpoznawanie minerałów, wyciskanie z gipsu amonitów, konstruowanie wypoczywników, bańki, strzelanie do celu z pistoletów na wodę… To tylko niektóre z atrakcji, jakie zapewnią: Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Przyrodniczy.

Nad Odrą powstanie również Miasteczko Artystów. Bulwar zapełni się gotowymi dziełami oraz artystami tworzącymi “na żywo”. UKS Żeglarz zabierze nas w świat gier i zabaw żeglarskich, a Lasy Państwowe będą uczyć o życiu w lesie.

Dla szukających jeszcze większych emocji organizatorzy przygotowali grę miejską, dzięki której odwiedzimy Wrocław z początku XVI wieku. Zapisy trwają. Wystarczy wysłać zgłoszenie na adres zapisy@exploring.pl i zawrzeć w nim imiona oraz nazwiska członków drużyny, wiek uczestników, a także telefon kontaktowy do reprezentanta drużyny.

A co, gdy zgłodniejecie? Nad Odrą będzie na Was czekać strefa gastronomiczna. A w niej foodtrucki, lody, wata cukrowa i menu przygotowane specjalnie dla dzieci.

Przyjdźcie na nadodrzańskie bulwary i świętujcie razem z nami!

Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.