Krasnale 2018

Na przestrzeni dekad zyskały swych wyznawców, świecąc jaśniej niż kolumny jońskie na Akropolu. Niegdyś malunki na ścianach z podobizną skrzata w pomarańczowej czapce, co w ręce ściska kwiatek, dziś kryją się w kątach, skrywając tajemnice. Reprezentują tych co tchneli w nich życie! Wrocławskie krasnale to dziś jedna z najważniejszych atrakcji Wrocławia.

Zobaczcie zestawienie najmłodszych mosiężnych reprezentantów miasta. Oto krasnalowe podsumowanie roku 2018.

10. Włazimierz,  ul. Polaka 18, 50-379 Wrocław

Krasnala Włazimierza interesują przede wszystkim góry, górki i pagórki. Kiedy tylko może wędruje po nieodległych Karkonoszach, a gdy uda mu się złapać okazję wypuszcza się także w Tatry, Dolomity i Himalaje. Z Wrocławia wszędzie ma blisko, więc chętnie po każdej wyprawie wraca do domu.

Zanim spakuje plecak wpada do swojego ulubionego sklepu, gdzie zawsze może liczyć na fachową pomoc i sprzęt górski, także dla krasnali. W plecaku Włazimierz nosi wszystko, co tylko krasnal potrzebuje na górskiej wyprawie. Być może wydaje się, że plecak jest wielki, ale przecież nigdy nie wiadomo, co może się przydać.

Zapasowa czapka, nowe portki, ciżemki do spania, gdzieś to wszystko trzeba zmieścić. Dlatego górski ekwipunek Włazimierz nosi na zewnątrz plecaka. Przy okazji wzbudza podziw u wszystkich, którzy z gór widzieli co najwyżej sterczącą na południe od miasta Ślężę.

  1. Diagnostek, ul.Ołbińska 32 Pracownia Diagnostyczna Affidea na terenie Szpitala MSWiA

Choć gabarytem mały, serce ma ogromne. Podobnie z jego wiedzą o zdrowiu. Gdy widzi więc, że ktoś źle się czuje, od razu chce pomóc. Czasem jednak jego przyjaciele, jak np. Pan Szczurek, nie wiedzą dokładnie, co im dolega.

Wówczas Diagnostek, niczym Sherlock Holmes, szuka przyczyny. To nowoczesny krasnal, dlatego korzysta z nowoczesnego sprzętu, np. rezonansu magnetycznego. Dzięki badaniu tym urządzeniem Pan Szczurek dowiedział się, dlaczego tak często boli go głowa. Zaczął więc odpowiednie leczeni i szybko wrócił do zdrowia.

Na co dzień Diagnostek stoi przed centrum diagnostycznym Affidea, jednak wieść niesie, że czasem biega po mieście przypominając wszystkim o tym, że najważniejsze jest zdrowie.

  1. Tomcio Malarz i Andrzej Nożycoręki, ul. Zyndrama z Maszkowic 14, Akademia Wierzbicki&Schmidt

 

Krasnale Tomcio Malarz i Andrzej Nożycoręki, dwie utalentowane i pełne pasji postacie, które za sprawą swoich magicznych narzędzi – nożyczek i pędzla, potrafią wyczarować prawdziwe arcydzieła na głowach wytwornych Dam i dostojnych Dżentelmenów, a w ich zaczarowanym lustrze każdy odkryje swoje piękno, nie tylko zewnętrzne, ale i wewnętrzne.

 

 

7. Motoruś, Zamek Topacz, ul. Główna 12, 55-040 Ślęza

Krasnal z autem po drugiej stronie muzeum motoryzacji

  1. Ceneusz, Legnicka 48 G (Siedziba Ceneo.pl)

Wraz z pierwszymi promieniami słońca krasnal spakował swoje rzeczy, wskoczył na swój wózek zakupowy i ruszył w kierunku nowej przygody! Obrał za kierunek Wrocław. Dlaczego? Bo chciał zostać specjalistą do spraw e-commerce. Krasnal w codziennej pracy ceni sobie otwartość, innowacyjność oraz zaangażowanie. Wiedział, że to wszystko znajdzie w zgranym zespole Ceneo.pl. Dzięki swojej lupie tropi najlepsze oferty w internecie. Codziennie w ramach pracy monitoruje, porównuje i analizuje oferty produktów, po to, aby te najlepsze zaprezentować milionom użytkowników korzystającym z serwisu.

  1. Profesor Złotko, Wrocław, 51-616, ul. Parkowa 27

 

Żył sobie człowiek. Nauczył się leczyć i wychowywać ludzi – dużych i małych. W nazwisku miał złoto i w sercu też. Co czuł, myślał, sądził – zapisywał. Po prostu siał złote myśli. Zachował się w pamięci Historii i choć wielki duchem – stał się krasnalem. Wiemy, że to jest możliwe tylko we Wrocławiu. Krasnal trafił na poczesne miejsce przy głównym wejściu do Ośrodka dla dzieci przy ul. Parkowej 27. Promieniuje tam nadal dobrocią, uśmiechem i nadal, jak za życia, otacza go gromadka dzieci. Teraz, w postaci krasnala nazywa się Profesor Złotko.

  1. Prolek, Prologis Park Wrocław III, Graniczna 8A, 54-610 Wrocław

Krasnal Prolek został nowym lokatorem Prologis Park Wrocław III. Na całość miniaturowej rzeźby, która stanęła przy bramie naszego parku, składa się figurka Prolka a także miniatura magazynu, który jest jego atrybutem. Wrocławskiego krasnala możemy gościć dzięki temu, że Prologis Park Wrocław III znajduje się w granicach administracyjnych stolicy Dolnego Śląska. To nowoczesny park magazynowy, który wychodzi naprzeciw potrzebom klientów. Dzięki optymalnie dobranej powierzchni oraz położeniu w granicach miasta, stanowi idealne rozwiązanie dla firm, którym zależy na szybkiej dostawie towarów bezpośrednio do drzwi konsumentów. Uśmiechnięty krasnal, który będzie witał naszych gości przy bramie wjazdowej, na pewno stanie się „dobrym duchem” parku.

  1. BeDeusz, ul. Legnicka 48F, Wrocław

Witaj! Nazywam się BeDeusz, moje oryginalne imię pochodzi od nazwisk założycieli firmy BD, Becton Dickinson. Jest to firma z branży technologii medycznych. Spotkasz mnie przy ul. Legnickiej 48F we Wrocławiu, gdzie codziennie witam pracowników naszej firmy promiennym uśmiechem. Poznasz mnie po fartuchu laboratoryjnym i strzykawce w kieszeni. Kula ziemska znajdująca się obok mnie odzwierciedla misję naszej firmy która brzmi: „Wspólnie tworzymy zdrowszy świat”.

  1. Drimuś, Stadion Wrocław – wejście od ulicy Królewieckiej – przy kiosku Dream Jump

Krasnal Drimuś wita wszystkich skoczków Dream Jump, którzy mają zamiar skoczyć z 40-metrowej korony Stadionu Wrocław. Podobno potarcie za linę krasnala dodaje pewności siebie przed własnym skokiem i sprawia, że nasza linka na pewno się nie urwie 🙂

  1. Koncertuś, ul. Pawłowicka 87/89, Pałac Pawłowice

 

Koncertuś to jeden z największych wrocławskich melomanów, choć niestety kapryśny los rzucił go daleko od opery i teatrów. Mimo to z pewnością w pałacu na Pawłowicach atrakcji mu nie brakuje, a i piękny pałacowy park może pozwiedzać.

  1. Merckurius, ul. Strzegomska 42 AB, Wrocław

Merckurius – to krasnal w sile wieku, który w 2018 roku obchodził dopiero swoje 350 urodziny. Kierowany swoją ciekawością, cechą wyróżniającą go na tle innych krasnali, zwiedził większość świata poznając ludzi i ich bolączki. Oprócz ciekawości i żądzy wiedzy zawsze pomagał ludziom w potrzebie i ułatwiał im życie, dlatego zdobytą wiedzę przekuwał w wynalazki, które dzisiaj pomagają pokonywać bariery.