Archiwum

Krasnal Oazuś

Krasnal nazywa się Oazuś , znajduje się przy wejściu na osiedle Oaza, od którego pochodzi jego nazwa.

Bondzisław Wcowiak

BONDZISŁAW WCOWIAK Imię Bondzisław wywodzi się od łacińskiego słowa bonum – co znaczy dobro. Wcowiak – bo należy do rodziny Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Jego misją jest dbanie o dobro wszystkich dzieci, czuwanie nad nimi podczas zabawy, nauki, snu, pocieszanie w smutnych chwilach, wspieranie w trudnym czasie, ale także wspólne radowanie się i świętowanie. […]

Lombarduś

Ten krasnal od zawsze kochał przychodzić do lombardu. Kiedyś nawet się zadawał z krasnalami hazardzistami . Od 2016 zadomowił się na krupniczej przed lombardem gdzie do swojej magicznej skrzyni zbiera monety dla biedniejszych krasnoludków.  

Miodek

Uśmiechnięty profesor Jan Miodek, ikona wrocławskiego i chyba ogólnopolskiego językoznawstwa, codziennie siedzi na wygodnym fotelu u drzwi Wydziału Filologicznego, służąc pomocą w zawiłych problemach językowych. W razie wątpliwości dzierży w ręku słownik Ojczyzna Polszczyzna, z którego jest powszechnie znany. Jeden z ulubionych krasnali tłumnie odwiedzających Wrocław wycieczek.

Koncertuś

Koncertuś to jeden z największych wrocławskich melomanów, choć niestety kapryśny los rzucił go daleko od opery i teatrów. Mimo to z pewnością w pałacu na Pawłowicach atrakcji mu nie brakuje, a i piękny pałacowy park może pozwiedzać.  

Merckurius

Merckurius – to krasnal w sile wieku, który w 2018 roku obchodził dopiero swoje 350 urodziny. Kierowany swoją ciekawością, cechą wyróżniającą go na tle innych krasnali, zwiedził większość świata poznając ludzi i ich bolączki. Oprócz ciekawości i żądzy wiedzy zawsze pomagał ludziom w potrzebie i ułatwiał im życie, dlatego zdobytą wiedzę przekuwał w wynalazki, które […]

Kostanty

Nasz Krasnal jest przedstawicielem branży TATTOO we Wrocławiu. Jego pozycja jest stojąca a w prawym ręku trzyma maszynkę do tatuażu robiąc sobie tatuaż „kotwicę” na brzuchu. Krasnal jest uśmiechnięty i dziarski.