Krasnal w zamian za naukę włoskiego

Jak w niespełna dwa miesiące zdobyć pieniądze na postawienie w mieście nowego krasnoludka? Marcello Murgia próbuje – zbiera fundusze poprzez tak zwany crowdfunding.

Crowdfunding to, krótko mówiąc, zbieranie pieniędzy przez społeczność, która przekazując fundusze, w jakiś sposób może na tym skorzystać. Niekoniecznie materialnie, często mowa o wymianie. W tym przypadku w zamian za przekazane pieniądze można na przykład podszkolić się w języku włoskim.

A włoskim dlatego, że krasnal, na którego potrzeba zebrać 5,5 tysiąca złotych, ma być włoski, odnosić się do społeczności Włochów mieszkających we Wrocławiu. Marcello Murgia, który od wielu lat mieszka w stolicy Dolnego Śląska, wyszedł z inicjatywą postawienia w mieście takiego właśnie krasnala.

Większość pieniędzy, które zbierze, przekaże na projekt krasnala i jego wykonanie. Reszta przyda się przy organizacji imprezy dla darczyńców podczas odsłonięcia figurki. Część kwoty trafi również do właścicieli platformy, za pomocą której można wpłacać pieniądze.

Nie wiadomo na razie, gdzie miałby stanąć włoski krasnal, ani co będzie jego cechą charakterystyczną. Koncepcja wciąż jest otwarta. Pieniądze zbierane będą do marca, a później – po uzbieraniu odpowiedniej kwoty – rozpoczną się prace.