Krasnal Piwowar będzie nadzorować produkcję wrocławskiego piwa

Piwowar2Ubiór Piwowara sugeruje, że przybył do nas z niedalekiej Bawarii, chociaż zapytany o pochodzenie, mówi o sobie, że jest obywatelem świata i dumnym przedstawicielem cechu piwowarskiego.

Wiemy na pewno, że jego wiedza o warzeniu piwa nie jest amatorska. Podobno zna największych mistrzów tej sztuki i od nich pobierał nauki. Swoje doświadczenie postanowił spożytkować we Wrocławiu, ponieważ miasto – jak przekonuje – kojarzy mu się z najlepszymi piwami w regionie.

Kiedy przekraczał bramy miasta, obiecał sobie, że dopilnuje produkcji piwa w mieście i osiedli się na stałe. Zanim dotarł na ulicę Paprotną, wypytał inne krasnale, czego oczekują od jego wyrobów. Barduś chciał, aby przynosiły wenę twórczą; Boliząbek – aby łagodziły ból; Leniuch – żeby dowozić mu piwo pod dom; Wykształciuch – by złoty napój zwiększał koncentrację.

Piwowar, słysząc coraz dziwniejsze pomysły, złapał się za głowę. Chociaż wie, że wszystkim nie dogodzi, to nie poddaje się. Mówi, że pozwoli sobie od czasu do czasu na eksperymenty, ale tylko takie, które nie stoją w sprzeczności z Bawarskim Prawem Czystości, które jest jego konstytucją .

Podobno krasnal Piwowar zerka ukradkiem w stronę Bawarki. Nie udało się nam ustalić, czy coś łączyło ich w przeszłości. Skoro jednak dzielą wspólną pasję, to może się do siebie jeszcze zbliżą…

PRZECZYTAJ WIZYTÓWKĘ KRASNALA PIWOWARA

PRZECZYTAJ WIZYTÓWKĘ KRASNALICY BAWARKI