Konkurs: Napisz bajkę, a zmienimy ją w przedstawienie teatralne!

krasnale-konkursPuść wodze wyobraźni. Tekst Twojej bajki może stać się podstawą dla powstania spektaklu teatralnego, który wystawimy podczas najbliższej edycji Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków.

Jeśli inspirują was wrocławskie krasnale, to świetnie się składa, bo umieramy z ciekawości jakie historie i opowiadania jesteście w stanie wymyślić. Czekamy na wasze bajki. Pisząc o perypetiach bohaterów nie zapomnijcie, by zawrzeć elementy jednoznacznie związane z tematyką wrocławskich krasnali.

Akcja zgłoszonego utworu powinna dziać się we Wrocławiu lub w jednej z jego dzielnic. Opisane wydarzenia muszą również toczyć się wokół perypetii maksymalnie 4 bohaterów, z czego przynajmniej 2 postacie muszą być inspirowane wrocławskimi krasnalami.

Uczestnikami konkursu mogą być miłośnicy wrocławskich krasnali, pochodzący z całej Polski. Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli 15. rok życia.

Czekamy na utwory napisanie w języku polskim, skierowane do dzieci w formie opowiadania lub dramatu, nieprzekraczające 10 stron formatu A4 (nie licząc strony tytułowej).

Wybrany utwór zostanie wystawiony w formie sztuki teatralnej podczas tegorocznej edycji Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków. Dla autorów najlepszych bajek przewidziane są także nagrody w postaci czytników Amazon Kindle.

Konkurs trwa od dnia 1 maja 2016 r. do 30 czerwca 2016 r.

Regulamin konkursu
Karta Zgłoszenia
Oświadczenie