Już dziś Mikołaj rozświetli wrocławską choinkę i spotka się z dziećmi

fot. Pianoforte Agencja Artystyczna - www.jarmarkbozonarodzeniowy.com

fot. Pianoforte Agencja Artystyczna – www.jarmarkbozonarodzeniowy.com

Gość z Laponii pojawi się na wrocławskim Rynku już w piątkowy wieczór, 4 grudnia. Mikołajowi towarzyszyć będą elfy, które rozdadzą słodycze i drobiazgi. To będzie spotkanie otwarte dla wszystkich. Mikołaj Przybędzie na nie świątecznie przystrojonym powozem w towarzystwie prezydenta Wrocławia.

Mikołaj wraz z załogą pojawi się około godziny 18:00. W spotkaniu weźmie udział: Ambasador Finlandii Hanna Lehtinen, Honorowa Konsul Małgorzata Węgrzyn-Wysocka oraz prezydent Wrocławia.

Po oficjalnym powitaniu, gość z Laponii uda się do Domku Świętego Mikołaja, stojącego obok choinki, gdzie wraz ze zgromadzonymi dziećmi i mieszkańcami wygłosi specjalne zaklęcie i uruchomi świąteczną iluminację na drzewku.

Choinka rozbłyśnie dopiero wtedy, gdy zgromadzeni mieszkańcy oraz goście trzykrotnie powtórzą zaklęcie, które wygłaszać będą wspólnie z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem.

Tegoroczne świąteczne drzewko ma 20 metrów wysokości i w tym roku musimy szybko się nim nacieszyć. Choinka zniknie tuż przed inauguracją ESK 2016, która planowana jest w połowie stycznia.

Dlatego tym bardziej warto odwiedzić Rynek również kolejnego dnia – w sobotę, 5 grudnia. O godzinie 17:00 rozpocznie się Świąteczna Parada z Mikołajem. Nie zabraknie też śnieżynki, aniołków, bałwanka czy diabła. Przemarsz potrwa godzinę, a tuż po jego zakończeniu, o godzinie 18:00, rozbrzmi Mikołajkowy koncert w wykonaniu orkiestry dętej.

Zapraszamy na spotkanie z Mikołajem, rozświetlenie choinki oraz na Jarmark Bożonarodzeniowy.