Jest ich już prawie 400. Zobacz jak powstawał jeden najnowszych krasnali!

Zloty Pies_krasnal_7Zanim krasnale trafią na ulice Wrocławia, traktowane są rozgrzanym woskiem, mieszanką piasku z gipsem oraz wysokimi temperaturami. Jeden z najnowszych krasnali powstał przy Browarze Złoty Pies i towarzyszy mu buldog francuski.

Krasnal i pies wyszły spod ręki Beaty Zwolańskiej-Hołod. Artystka sprowadziła na świat już ponad 100 krasnali z 385, które są w mieście (stan na koniec lutego 2016 r.). – Każdy krasnal ma od początku swoją niepowtarzalną osobowość i własną historię do opowiedzenia. Moje zadanie polega na tym, żeby przygotować go do zamieszkania we Wrocławiu – mówi Zwolańska-Hołod.

Zarówno krasnal, jak i jego psi towarzysz trzymają kufelki piwa, ponieważ w kamienicy działa browar oraz restauracja. Mieszkańcy miasta niedawno wybrali dla nich imiona – Piwożłopek oraz Pieseł Piwosz.

– Krasnala z psem jeszcze nie robiłam, a tym bardziej takiego, który stuka się z psem kufelkiem. Jeśli chodzi o towarzystwo zwierząt, to powstał tylko krasnal Panoramik, który jedzie na koniu przed Panoramą Racławicką, jak Kościuszko – dodaje Beata Zwolańska-Hołod.

Nowicjusze od 24 lutego zamieszkali przed kamienicą Pod Złotym Psem w Rynku. Odwiedzajcie ich często!