Jasełka i spotkanie z Mikołajem w Leśnickim Centrum Kultury

W niedzielę, 6 grudnia, Wrocławskie Centrum Kultury „Zamek” zaprasza na coroczne spotkanie z Mikołajem. W oczekiwaniu na wizytę gościa z Laponii dzieci obejrzą spektakl teatru lalek pod tytułem „Szydełkowa Szopka Babci Klary”.

Niedzielny poranek rozpocznie się od spektaklu „Szydełkowa Szopka Babci Klary” w wykonaniu Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi. Spektakl rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa około 45 minut. Na sztukę mogą przyjść dzieci w każdym wieku, bowiem niecałą godzinę ze skupieniem i ciekawością zdołają wytrzymać nawet dwulatki.

Sztuka opowiada o Babci Klarze, która przy pomocy włóczki i szydełka wydziergała materiałowe laleczki przedstawiające bohaterów tradycyjnej bożonarodzeniowej szopki – dzieciątko, Marię, Józefa, Trzech Króli, pasterzy, zwierzęta i całe zastępy aniołów!

Aktorzy Teatru Małe Mi ożywiają wszystkie postaci, opowiadając historię znaną od ponad dwóch tysięcy lat. To przedstawienie jasełkowe, które dzięki lalkom i wspólnemu kolędowaniu wprowadzi młodych widzów w niezwykły świat Wigilijnej Nocy.

Bilety na spektakl kosztują 7 złotych (w przedsprzedaży) oraz 10 złotych, jeśli zostaną zakupione 6 grudnia. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wstęp będzie możliwy jedynie po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu: 71 349 32 81 wew. 29.

Jednak największą atrakcją poranka będzie wizyta Świętego Mikołaja. Miły gość pojawi się w zamku już o godzinie 12:00. Być może będzie można pociągnąć go za brodę lub zapytać gdzie zostawił sanie i renifery. Spotkanie z Mikołajem jest bezpłatne – wstęp wolny.