Jarmark Bożonarodzeniowy 2014 we Wrocławiu. Niebawem znów powitamy Prezentusia

Krasnal Prezentuś co roku gości na jarmarku bożonarodzeniowym w samym sercu Wrocławia. Już teraz w Rynku trwa montaż świątecznych dekoracji, powoli pojawiają się pierwsze stoiska. Otwarcie jarmarku już 21 listopada.

Mimo pięknej jesieni za oknem, na wrocławskim Rynku trwają już przygotowania do Bożego Narodzenia. 21 listopada, w Dzień Życzliwości, otwarty zostanie coroczny jarmark. W budkach kupimy produkty na świąteczny stół, będzie można również zaopatrzyć się w prezenty dla najbliższych.

Na stoiskach jak co roku nie zabraknie rękodzieła – biżuterii, wyrobów z drewna, ubrań, ozdób świątecznych, czapek i rękawiczek, ręcznie tkanych obrusów i serwetek.

Na Rynku będzie można zaopatrzyć się również w lokalne wędliny, sery, miody, pieczywo, ale również w słodycze – pierniki, lizaki, czy węgierskie kołacze z cukrem. W chłodniejsze dni będzie można ogrzać się grzanym winem w tradycyjnym, świątecznym, wrocławskim kubku.

W tym roku zmian doczeka się bajkowy las. Strefa dla dzieci, w której można posłuchać bajek, przejdzie metamorfozę. Na środku placu pojawi się między innymi śnieżna kula. Na jarmarku pojawi się również – jak co roku – krasnal Prezentuś, a także renifery, z którymi można zrobić sobie zdjęcie.

Jarmark otworzy się 21 listopada o godzinie 17:00, a zakończy się 22 grudnia.