Jak wyobrażasz sobie Europejską Stolicę Kultury? Nakręć to!

Startuje siódma edycja konkursu na krótki film o Wrocławiu. W tym roku filmy mają promować Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016. Łączna pula nagród wynosi 30 tysięcy złotych.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”, który już na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz miasta. Konkurs adresowany jest zarówno do profesjonalistów, także agencji reklamowych, jak i do amatorów. Filmy mają być krótkie (od 30 do 60 sekund) i mogą być wykonane dowolną techniką i sprzętem. Mogą być nakręcone kamerą cyfrową, telefonem komórkowym czy aparatem fotograficznym. Prace konkursowe mogą przy tym łączyć obraz filmowy z techniką animacyjną lub być w całości animowane.

Filmy powinny pokazywać walory naszego miasta jako stolicy kultury i zachęcać do wizyty we Wrocławiu w 2016 roku. Uczestnicy konkursu będą mogli pokazać, jak Wrocław w tej roli ich inspiruje, czym przyciąga, co może zaoferować.

Prace można zgłaszać do 22 września. Od 29 września do 12 października trwać będzie głosowanie publiczności, a na 16 października zaplanowano uroczystą galę wraz z wręczeniem nagród.

A skoro o nagrodach mowa, to w tym roku jest sporo do zgarnięcia. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc mogą liczyć na nagrody pieniężne w wysokości:

  1. miejsce – 10 tysięcy złotych
  2. miejsce – 7 tysięcy złotych
  3. miejsce – 5 tysięcy złotych

Nagrodę specjalną przygotowała Grupa ATM, która przekaże swojemu zwycięzcy 3 tysiące złotych. Zostaną również przyznane trzy nagrody w głosowaniu internautów:

  • I miejsce – 4 500 zł – ufundowana przez Mind Progress Group, największą w Polsce południowo-zachodniej agencję marketingu zintegrowanego;
  • II miejsce – 2 500 zł – ufundowana przez Dolnośląską Szkołę Wyższą, która zajmuje 1. miejsce w regionie w opinii pracodawców;
  • III miejsce – 1 500 zł – ufundowaną przez studio produkcyjne Chimnay Pot.

Przewidziane zostały także także nagrody dodatkowe, rzeczowe oraz staże ufundowane przez partnerów konkursu:

  • Centrum Technologii Audiowizualnych – państwową instytucję kultury prowadzącą działalność w dziedzinie nowych technologii wizualnych głównie na potrzeby kinematografii,
  • Platige Image – artystyczny konglomerat, który tworzy silne wizualnie i zaawansowane technologicznie projekty dla świata reklamy i filmu, sztuki, edukacji i rozrywki,
  • Studio Dash Dot Creations s.c. – studio animacji i efektów specjalnych na potrzeby telewizji i kinematografii polskiej i światowej.

Podobnie jak w poprzedniej edycji organizatorzy konkursu przewidzieli warsztaty filmowe dla chętnych oraz specjalny pokaz dotychczas nagrodzonych filmów i spotkanie z ich twórcami. Szczegóły wkrótce!

Więcej informacji znajdziecie na stronie KrecWroclaw.pl.