Jak brzmi las i co myślisz, kiedy słyszysz słowo „drzewo”? Warsztaty w DCF

Byl-sobie-las-4-300x199Wraz z premierą filmu „Był sobie las”, Dolnośląskie Centrum Filmowe oraz Klub Gaja zapraszają dzieci i rodziców na warsztaty, podczas których będzie można rozwinąć swoją wrażliwość na przyrodę.

Film „Był sobie las”, opowiadając w sposób bajkowy historie drzew, skłania widzów do refleksji nad przyrodą, którą tak często pomijamy w naszym codziennym myśleniu. Celem warsztatu jest rozwijanie wrażliwości na środowisko, poznawanie wartości przyrody, kształtowanie ekologicznych postaw w trosce o klimat.

Spotkanie ma charakter interaktywny, dostosowany do różnorodnego wieku uczestników. Efektem warsztatu będą prace plastyczne, które wizualizować będą koronę drzewa, z liśćmi zawierającymi słowa oddające brzmienie lasu. Instalacja przywita gości Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Warsztaty prowadzi Miłosława Bożek, edukatorka Klubu Gaja.

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 17:00 w Piano Barze (I piętro Dolnośląskiego Centrum Filmowego). Mogą w nich wziąć udział dzieci między 7 a 12 rokiem życia. Warsztaty są darmowe. By zarezerwować miejsce wystarczy wypełnić formularz dostępny pod adresem: http://tinyurl.com/BylSobieLas

Wrocławska premiera „Był sobie las” odbędzie się 6 marca o 18:00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym. Bilety do nabycia w kasie kina w cenach 20 (normalny) i 17 złotych (ulgowy). Na pokaz zapraszają Against Gravity, dystrybutor filmu oraz Wrocławska Fundacja Filmowa.