IV Miejskie Dni Wolontariatu

Od 20 września do 24 października obywać się będą we Wrocławiu IV Miejskie Dni Wolontariatu. Jest to efekt współpracy Miejskiego Centrum Wolontariatu i międzynarodowych firm wrocławskich oraz instytucji.

Przez miesiąc prowadzone będą bezpłatne szkolenia, zarówno dla wolontariuszy, jak i przedstawicieli organizacji pozarządowych. Serdecznie zapraszamy do udziału w szkoleniach!

Głównym celem tegorocznych Dni Wolontariatu jest podkreślenie wolontariatu jako elementu doświadczenia coraz bardziej cenionego przez pracodawców. Kolejny rok z rzędu realizujemy pomysł łączenia poprzez wolontariat pracowniczy specjalistycznej wiedzy przedstawicieli międzynarodowych firm oraz zapału do działania i energii osób zainteresowanych wolontariatem. Efektem tych działań jest 20 bezpłatnych szkoleń, które poprowadzą trenerzy-wolontariusze z firm zaangażowanych w realizowanie idei biznesu odpowiedzialnego społecznie: Credit Suisse, PwC, UPS, Manufaktura Możliwości i Kolegium Pracowników Służb Społecznych. Program imprezy uzupełniają dwa szkolenia „ABC wolontariatu”, bezpośrednio przygotowujące do podjęcia działań wolontaryjnych.

Wśród zaplanowanych szkoleń znalazły się m.in.:

– „Time Management – zawładnij czasem!”, czyli praktyczne szkolenie o tym, jak zarządzać zadaniami w czasie, kładąc priorytety i kontrolować swoją własną listę zadań do zrobienia;

– „Sztuka spadania – czyli jak podchodzić do porażki” – warsztaty dotyczące rozwojowych aspektów porażek, podczas których poruszone zostaną zagadnienia takie jak: konstruktywne reagowanie na porażkę, umiejętność wyciągania z niej wniosków, metody akceptacji własnych potknięć oraz sposoby radzenia sobie z lękiem przed popełnianiem błędów;

– „Aby chciało się chcieć, czyli parę słów o motywacji wewnętrznej” – szkolenie dotyczące właściwych nawyków myślowych oraz sposobów na odnajdywanie wewnętrznych pobudek, które motywować będą do działania.

Organizatorem Miejskich Dni Wolontariatu jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (wcześniej Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego) we współpracy z partnerami.

Wszelkie informacje na temat prowadzonych szkoleń można uzyskać w Miejskim Centrum Wolontariatu: tel.: 71 71 42 415, e-mail: centrum@wolontariat.wroclaw.pl, na stronie wolontariat.wroclaw.pl oraz facebook.com/MiejskieCentrumWolontariatu.

Ilość miejsc ograniczona.

Aktualny harmonogram szkoleń:

29.09 –  „Sztuka prezentacji i tworzenia historii – storytelling w biznesie”, Credit Suisse

30.09 –  „Customer Relationship Menagement (CRM) – systemy do zrządzania relacjami z klientami”, Credit Suisse

1.10 –  „Time Menagement – zawładnij czasem!”, Credit Suisse

2.10 –  „Celowanie, planowanie czy realizowanie”, Credit Suisse

3.10 –  „Aby chciało się chcieć, czyli parę słów o motywacji wewnętrznej”, Manufaktura Możliwości

8.10 –  „Współpraca między NGO a przedsiębiorstwem – jak zbudować efektywne partnerstwo”, PwC

9.10 –  „Zespół na krawędzi – jak to się dzieje?”, Manufaktura Możliwości

10.10 –  „Sztuka spadania – czyli jak podchodzić do porażki?”, Manufaktura Możliwości

13.10 –  „Presentation Skills”, Credit Suisse

14.10 –  „Korzyści płynące ze współpracy biznesu i organizacji pozarządowych”, Credit Suisse

15.10 –  „ABC wolontariatu”, Miejskie Centrum Wolontariatu

16.10 –  „W drodze do celu: motywacja – kamień milowy, czy kamyk w bucie?”, PwC

17.10 –  „Jak zrobić i zjeść smaczną kanapkę – rola informacji zwrotnej”, Manufaktura Możliwości

20.10 Kurs ESPERANTO dla początkujących, UPS

21.10 –  „Użycie tabel przestawnych w Excelu”, Credit Suisse

22.10 Warto Rozmawiać – motywujące podejście do rozmów rekrutacyjnych, UPS

23.10 Pierwsza pomoc przedmedyczna, UPS