Harcerski Ośrodek Wodny organizuje zbiórkę pieniędzy na powstanie nowego krasnala!

 

Pracz Odrzański, fot. Klearchos Kapoutsis/ cc by 2.0/ flickr.com

Pracz Odrzański, fot. Klearchos Kapoutsis/ cc by 2.0/ flickr.com

Druhny i druhowie oraz sympatycy Harcerskiego Ośrodka Wodnego „Rancho” marzą, by w ich ośrodku zamieszkał nowy sympatyczny krasnal. Nie uda im się to bez pomocy finansowej. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Harcerski Ośrodek Wodny „Rancho” niebawem będzie obchodzić okrągłą pięćdziesiątą rocznicę istnienia. Z tej okazji druhny i druhowie chcieliby sprowadzić do ośrodka nowego gospodarza – krasnala Ranchera.

Krasnal stanąłby na terenie ośrodka mieszczącego się przy ul. Na Grobli 49, w pobliżu przystani Harcerskiego Ośrodka Wodnego „Rancho”. na co dzień, w ramach HOW prowadzone są liczne szkolenia na stopnie żeglarskie. Działa także kilka drużyn harcerskich. Są to: Drużyna Harcerska „Geronimo”, „Margot”, „Phinezja” oraz najmłodsze zuchy, czyli „Rancherzątka”.

Przez pół wieku harcerską społeczność łączyła miłość do żeglarstwa. Na kolejnych pięćdziesiąt lat warto podarować im krasnala, który będzie dzielić z nimi pasje i zainteresowania. Harcerze obliczyli, że wyrzeźbienie krasnala będzie kosztować ich około 5 tysięcy złotych. Wszyscy proszą o dołożenie się do zbiórki pieniędzy poprzez wpłacenie dowolnej kwoty na konto Rancha:
74 1140 2017 0000 4302 1306 8273
ZHP Hufiec Wrocław HOW RANCHO
z dopiskiem Krasnal Rancher.

Rancherze zapewniają, że każda wpłacona złotówka przybliży ich do postawienia własnego krasnala i uczczenia pięćdziesięciolecia ośrodka.

Ze swojej strony przypominamy, że postawienie krasnala to bardzo prosty proces. Jeśli jakaś organizacja ma taki pomysł, to w pierwszym kroku musi zdobyć zgodę zarządcy terenu. Następnie sama wybiera rzeźbiarza i uzgadnia z nim projekt oraz cenę. Gdy krasnal stanie już na nogi, każdego pomysłodawcę upraszamy o zarejestrowanie go na naszej stronie poprzez uzupełnienie formularza.