Grafeniusz Drobnodziejek. Tak nazywa się najmniejszy krasnal we Wrocławiu

Ma tylko 20 mikrometrów wzrostu, czapkę naciągniętą na oczy, długą brodę, a na ramieniu trzyma tajemniczy pierścień – dokładnie taki jak fragment struktury grafenu. Mowa o krasnoludku, który zadomowił się na ziarnku piasku we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Właśnie rozstrzygnięty został konkurs na imię dla skrzata – nazywa się Grafeniusz Drobnodziejek.

Spośród zgłoszonych imion, komisja konkursowa wybrała dwa zwycięskie, autorstwa pani Anny Adamowicz oraz Michała Świątkowskiego. Zwycięzcy mogą odebrać nagrodę w postaci ziarnka piasku z wizerunkiem krasnala bliźniaka w Laboratorium Mikroskopii Elektronowej Wrocławskiego Centrum Badań EIT+.

Każdy, kto wziął udział w konkursie na imię dla krasnoludka, będzie mógł zwiedzić laboratorium EIT+. Specjalny dzień otwarty w Laboratorium Mikroskopii Elektronowej zostanie przygotowany dla uczestników konkursu w dniu 13 września 2014 r. (sobota) o godz. 11.00. Wejście do laboratoriów będzie możliwe tylko i wyłącznie po uprzednim zapisaniu się i wysłaniu informacji na adres e-mail imiedlaskrzata@eitplus.pl. Zgłoszenia przyjmowane będą do 7 września.